Yüz Şekillerine Göre Makyaj Nasıl Yapılır

yeni-makyaj-teknikleri-
Paylaş
 

Makyaj günümüzde her bayan için çok önemlidir. İş hayatında ya da sosyal hayatta öz güvene ve güzelliğin getirdiği ilgiye sahip olmayı her bayan ister. Makyaj yapmanın en büyük sırlarından biri yüz şeklinize göre makyaj yöntemleri belirlemekten geçmektedir. Bunun yanı sıra kullandığınız ürünler ya da sizin ten ve saç renginize uyum sağlayabilecek renk tonları seçmek sizin için daha uygun ve sizi daha güzel gösterecek bir makyaj yapmanızı sağlayacaktır. Abartılı ve uyumsuzluk ne kadar güzel bir makyaj yapsanız da vücut tipinize uymayan bir elbiseyi giymek gibidir.

makyaj-teknikleri

Makyaj yaparken en dikkat etmeniz gereken maddelerden biri ise bu sene uçuk renkler moda diye uçuk, mat renkler moda diye mat renklerle kendinizi boğmaya engel olmaktır. Çünkü asıl önemli olan ve sizi asıl güzel gösterecek olan size yakışan renk ve tonları seçmenizdir. Aynı zamanda makyaj insanın imzası gibidir. Sürekli değişen bir metot ve ya yapı kişinin fazla değişken olduğunu çevreye kanıtlar ve bu sizi sahtekar gösterir. Fakat her gün sadece renklerdeki ton farkları ile oynayarak yaptığınız standart bir makyaj zamanda gerek iş hayatında gerek ise sosyal hayatınızda sizi daha tutarlı göstermenin yanında makyajsız haliniz bu şekildeymiş gibi gösterecektir. Özellikle yüz şeklinize göre yapılan makyaj sizi daha dinamik ve daha olduğu gibi gösterecektir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz yüzünüzün dış kısmına daha itinalı olmalısınız yani elmacık kemikleri ve çeneye daha belirgin tonlar uygulamanız sizin yüz tipinize daha çok yakışacaktır. Allık kullanımı ise elmacık kemiklerinizden göz ucunuza doğru ve o bölgede yoğunlaşan bir renkte özellikle kullanacağınız fara uyum sağlayacak bir tonda olmalıdır. Oval bir yüze sahipseniz makyaj yapmak sizin için çok kolay. Makyaj yaparken tek dikkat etmeniz gereken madde asla köşeli çizgiler kullanmayın ve yuvarlamalara özen gösterin. Köşeli bir yüze sahipseniz yüzünüz siz istemeseniz de sert bir ifadeye sahiptir ve bunu değiştirmek için daha yumuşak hatlar kullanmanız gerekir. Elmacık kemiklerinizi öne çıkarın ve dudaklarınızı ise daha dolgun bir hale getirmek için dudak makyajı tekniklerinden faydalanın. Üçgen yüz şekline sahipseniz bu ikiye ayrılmaktadır. Ya sivri köşe çenenizdir ya da alnınız. Bunun için iki köşe olan tarafı küçültmeli ve tek köşe olan tarafa ise ilgi çekmelisiniz. Küçültmek istediğiniz bölgeye koyu büyütmek istediğiniz bölgeye ise açık tonda renkler kullanmanız aynı zamanda dudaklarınızı dolgunlaştırmanız gerekmektedir.

makyaj-yapmak

Yüz yapınıza göre makyaj teknikleri sıralama ile bitmeyecek kadar fazla ve etkilidir. Bunun için geniş bir araştırma yapabilir ve kendiniz için bir metot belirleyerek daha pratik hale gelene kadar çalışabilirsiniz.

Bu yazı 487 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: