Yıkılması Gereken Moda Kuralları

yıkkılması gereken moda kuralları
Paylaş
 

Yıkılması Gereken Moda Kuralları

Stil ikonu olmuş kişilerin ortak özelliği dönemlerinin kurallarını hiçe sayıp kendi kurallarını benimsemeleridir. Eğer giysilerinizin karakterinizi yansıtmadığından şikayetçiyseniz artık kafanızda oluşturduğunuz moda kalıplarını kırmanın vakti gelmiş demektir. Sizi kısıtlıyor olan kurallardan kurtulduğunuzda kıyafet seçimlerinizi daha doğru seçebilirsiniz. Modacılarında son dönemlerde yıktığı bu kuralları sizde yıkarak yepyeni bir stil elde edebilirsiniz.

Desenli Parçalar Birlikte Kombinlenmez

Desenli kıyafetleri birbiriyle kombinlemek son dönem modacılarında kombinlerinde yer vermeye başladığı bir uygulamadır. Desenli kıyafetleri kombinlemek zor olsa da biraz yaratıcılık katılmış bir kombin oldukça yaratıcı görüntüler oluşturabilir. Bu kalıbı kırmakta zorlanıyorsanız küçük küçük başlayabilir desenleri az olan seçenekleri öncelikle giyebilirsiniz.

Moda Kuralları yıkılması gereken en iyi kadın sitesi 2016 kadın fest

Çanta ve Ayakkabı Aynı Renkte Olmalı

Bu kural yıllar boyunca moda kuralları içerisinde katı bir şekilde uygulandı. Oysa bir sürü seçenek varken böyle katı bir kurala tabii kalmak, kıyafetlerdeki özgürlük anlayışını kısıtlayıcı bir nitelik yaratmaktadır. Farklı renklerde ayakkabı ve çanta kombinleri yaparak da oldukça şık olabilirsiniz.

Payet Sadece Gece Kıyafetlerinde Kullanılır

Gardırobunuzun belki de en güzel parçaları arasında yer alan renkli ve ışıl ışıl payetli kıyafetler sadece özel günlerde giyilmeyi hak ediyor olsa da günlük kıyafetlerinizde hiç payet kullanmamanız gereklidir düşüncesi fazla katı ve gereksiz bir düşüncedir. Payet detayları olan kıyafetler gündüz yansıttığınız stile şıklık kazandıracaktır.

Kadınlar Yüksek Topuklu Ayakkabıyla Bir Bütündür

Göz kamaştıran bir partiye, resmi bir görüşmeye veya şık bir restorana giderken gardırobunda bulunan en yüksek topuklu ayakkabıyı giyme ihtiyacını tüm kadınlar duymaktadır. Oysa şıklık kesinlikle ayakkabının topuk yüksekliğiyle alakalı bir kavram değildir. Belki de giymeniz gereken ve sizin stilinizi yansıtan ayakkabılar, Oxford, loafer ya da yılın popüler ürünleri arasında yer alan sandaletlerdir.

yıkılması gereken moda kuralları kış mevsiminde beyaz kadınfest kadın sitesi

Kış Mevsiminde Beyaz Giyilmez

Kış mevsiminin gri ve bulutlu havası içerisinde yine koyu renklerde kıyafetler tercih etmek insanın içini daha da karartan gereksiz bir moda anlayışıdır. Kirlenme olasılığı yüksek olsa da son moda çamaşır makinalarının rahatça çıkarabileceği lekeleri göze alarak kış mevsiminde iç açıcı beyazları giyebilirsiniz.

Siyah Renkle Lacivert ve Kahverengi Kombinlenmez

Bilinen yanlış moda uygulamaları arasında yer alan bu görüşün aksine siyah lacivert ve kahverengi gibi nötr renklerin birbirleriyle uyumu harikadır. Eğer bu renkleri karıştırmaktan hala çekiniyorsanız, farklı dokuları ve renk tonlarını kombinleyebilir, farklı kumaş tercihlerini deneyebilirsiniz.

 

Bu yazı 446 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: