Yeni Bir Makyaj Tekniği Strobing Nedir?

makyaj-teknikleri
Paylaş
 

Kardashian’lar sağ olsun artık hepimizin kontür makyajından haberi var. Makyajın bir mucizesi olan gölgeleme esasına dayanan bu makyaj tekniği yüzünüzde hiçbir estetik operasyona ihtiyaç duymadan çok büyük değişiklikler illüzyonlar yaratmakta. Kim bilir kaç tane kontür makyajı konulu video izleyip sonunda hayretler içerisinde kalmışızdır. Bir de gölgeleme yöntemiyle yapılan kontür makyajının tam tersi olan bir yöntem çıktı karşımıza. Yeni bir makyaj tekniği olan strobingte amaç bir aydınlatıcı/highlighter yardımıyla yüzde aydınlatılmasını, ön plana çıkmasını istediğimiz bölgeleri ortaya çıkarmak.

strobing-nedir

Yeni bir makyaj tekniği olan strobing kontür makyajına göre yüze daha doğal bir görünüm vermekte. Üstelik kontür makyajı yalnızca özel günlerde yapılan ağır bir makyaj tekniğiyken strobing tekniğini ise günlük hayatta da kullanabilirsiniz. Zaten strobingde amaç cildinize doğal, nemli ve canlı görüntü vermek. Tüm cilt tiplerinin uygulayabileceği bu makyaj tekniği kontür makyajı tekniğine göre uygulaması çok daha basit.

Peki, nasıl uygulanır? Yeni bir makyaj tekniği olan strobingin nasıl uygulandığını öğrenmek için yazımızın geri kalanını dikkatle okuyun.

  • Hangi makyaj tekniğini uygularsanız uygulayın öncelikle cildinizin temiz olmasına dikkat edin. Temizlediğiniz cildinize daha sonra nemlendirici sürün.
  • Dilerseniz yüzünüzdeki ton eşitsizliklerini gidermek için fondöten veya BB krem kullanın. Özellikle göz çevrenizdeki koyu halkaları kapatmazsanız strobing uygulamanızın pek bir faydası olmayacaktır çünkü yüzdeki en önemli ve canlı görünmesi gereken gözlerinizi yorgunluktan ve koyuluktan arındırmanız gerekir.
  • Pudra ve bir pudra fırçası yardımıyla yüzünüze sürdüğünüz fondöteni sabitleyin.
  • Kaşlarınıza şekil verin ve dilerseniz gözünüze eyeliner uygulayın
  • En sonunda aydınlatıcınızı bu belirttiğimiz bölgelere uygulayın: Kaşlarınızın altına ve üstüne, elmacık kemiklerinizin üstünden kaşlarınızın bittiği yere, göz pınarlarınıza, burnunuzun üstüne, üst dudağınıza ve son olarak çenenize uygulayın.
  • Hafif doğal bir allıkla ve rujla makyajınızı bitirebilirsiniz.

yeni-makyaj-teknigi

Ten renginiz beyaz ise şampanya renginde aydınlatıcıları kullanmalısınız. Esmerseniz bronz renkli veya buğday tenliyseniz altın renkli aydınlatıcıları tercih etmelisiniz. Farklı türlerde krem, toz, kompakt veya sıvı şeklinde satılan aydınlatıcı tercihiniz ise size kalmış. Aydınlatıcı alırken en çok dikkat edeceğiniz şeylerden birisi de aydınlatıcı içerisinde bulunan simlerin büyük olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde yeni bir makyaj tekniği olan strobingi değil düğüne gitmiş görümce makyajını yapmış olacaksınız.

Bu yazı 835 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] ve çok dikkatli bir şekilde cilde dağıtılmalıdır. Kapatıcının üzerine fondötensürdükten sonra pudra yardımı alarak makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Güneş […]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: