Yağlı Ciltler İçin Maske

Yağlı Ciltler İçin Maske
Paylaş
 

Yağlı ciltler diğer cilt tiplerine göre daha fazla ilgi ve bakım gerektiren yapıya sahiptirler. Yağlı cilde sahip olan kişiler ciltlerine bakım ve benzeri uygulamalar yapmadıkları takdirde zaman içerisinde çeşitli cilt hastalıklarına yakalanabilmektedir. Bunların en başında gelen rahatsızlıklar içerisinde yüz hatlarında bulunan yağ oranı eğer fazla ise sivilce, akne veya en çok rastlanan siyah noktalar ile ilgili konularda artış görülmektedir. Aynı zaman’da yağlı cilde sahip olan kişiler makyaj malzemeleri seçerken de cildine uyumlu olanlarını tercih etmelidir. Yanlış makyaj malzemeleri ve aynı zaman’da fazladan yapılan makyajların neticesinde sivilceler meydana gelebilmektedir.

cilt-bakımı

YAĞLI CİLTLER İÇİN DENGELEYİCİ ÖZEL KÜR

Yüzünüz için dengeli miktarlarda elma sirkesi ve suyu birbirine karıştırarak bir parça pamuk veya temiz tülbent ile yüzünüzü her daim temizleyin. Bu uygulama esnasında mutlaka suya yer verin, sadece elma sirkesi kullanımı cildinizi tahriş edeceğinden ötürü önerilmemekte. Her gece uyumadan evvel mutlaka elma sirkesi ve su ile hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize sürerek uyuyun, sabahları daha parlak ve canlı bir cilde sahip olduğunuzun farkına mutlaka varacaksınız.

ELMA-SİRKESİ-MASKESİ

Elma sirkesinin yanı sıra soda ile cildinizde kötü görünüm sunan gözenekleri sıkılaştırabilirsiniz. Tonik uygulamasına benzer bir şekilde soda yardımı ile cildinizde oluşan geniş gözenekleri bu uygulama ile sıkılaştırabilir ve düz bir yüz hattına sahip olabilirsiniz. Bir parça pamuk yardımı ile haftada en az 2 defa uygulayın.

gorselimg_666304838

LİMON SUYU İLE SİVİLCELERDEN KURTULUN

Bir miktar limon suyu sayesinde sivilcelerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Fakat marketlerde ve benzeri yerlerde satılan hazır limon suyu paketlerinden almamanızı önermekteyiz. Zira bunlar limon suyundan çok kimyasal ve benzeri maddeler içermektedir. Cildiniz daha da kötüye gitmemesi adına pazardan satın aldığınız taze limonları sıkarak limon suyunu elde edebilir ve cildinize sürebilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile limon suyunu yüzünüze sürebilir aynı zaman’da limonu dilimler halinde keserek de sivilcilerin olduğu bölgeye bırakabilirsiniz. Limon suyu veya dilimini bir saatten fazla cildinizde barındırmayın, aksi takdirde asidik madde olduğundan ötürü çeşitli cilt sorunları meydana getirebilmektedir. En az 20 dakika kadar bırakmanız kafi olacağı gibi, aynı zaman’da sürekli limon uygulaması yapmanız cildinizi erken yaşlılığa sürükleyebilir.

Bu yazı 723 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: