Uyku Pozisyonunuza Göre Aşk Stilinizi Keşfedin

uyku pozisyonuna göre aşk karakter analizi kadınfest kadın fest en iyi site
Paylaş
 

Uyku Pozisyonunuza Göre Aşk Stilinizi Keşfedin

Sevgilinizde yatakta nasıl uyuduğunuzun aşk stilinizi de yansıttığını biliyor musunuz? Karmaşık olan aşkı çözümlemek için uyku pozisyonlarınızdan nasıl bir aşk anlayışınız olduğunu tespit edebilirsiniz. Uzmanlar uyurken partnerinizle aldığınız pozisyonun kendinize bile itiraf etmekte zorlandığınız duyguları ortaya çıkardığını söylüyor. Yataktaki beden dili adı verilen bu araştırmayla ilişkinizdeki sorunları büyümeden tespit edip önlemler alabilmeniz mümkün. Özellikle burada temel alınacak hususun yatağa ilk girildiğinde alınan pozisyon olduğunu da belirten uzmanlar, uyurken tesadüfen değişen pozisyonlardan bunun daha net sonuç verdiğini söylüyorlar. Aşağıdaki uyku pozisyonlarını inceleyerek siz de sevgi stilinizi keşfedebilirsiniz.

Venüs

Kenetlenmeyi seven kadınların uyku pozisyonu olan Venüs, özellikle erkek yatakta sırtını döndüğünde ve uzaklaşmak istediğinde kadının arkadan ona sarılarak yakın olmaya zorlaması anlamına gelmektedir. Ancak erkeğin bu manevrası yakınlığa bir davet anlamını da taşıyabilir. Sırtını dönerek erkek partnerine yakınlaşmayı senin ele alman gerekiyor, çünkü ben pasif rolün keyfini çıkarmak istiyorum demektedir. Erkeğin sırtını döndüğü ve kadının ona arkadan sarıldığı bu pozisyon evresi dikkatli olunması gereken bir evredir.

Sevgi Düğümü

Bu pozisyondan daha yakın bir pozisyonda uyumak neredeyse mümkün değildir. Birbiriyle kaynaşmayı isteyen çiftler için bu pozisyon ideal bir uyku pozisyonudur. Bu pozisyonda çiftlerin sevmenin ve sevilmenin keyfine varmak istedikleri ve birbirlerinin gözlerinin içine uyumadan önce bakma ihtiyacı hissettikleri uzmanlar tarafından söylenmektedir. Bu pozisyon tutkulu bir ilişkinin kanıtıdır. Kadının genellikle erkeğin göğsünde uyuduğu bir pozisyondur.

Koruyucu Melek

Bu pozisyon sevgi düğümü pozisyonunun bir sonraki aşamasını oluşturmaktadır. Partnerler rahat bir pozisyonda uyumayı istemekle birlikte birbirlerine dokunmaktan vazgeçememektedirler. Bu pozisyon çiftler arasında herhangi bir rekabetin yaşanmadığını ve birbirlerine karşı yoğun güven duygusu taşıdıklarını göstermektedir. Yatağa bu pozisyonla giren çiftler biz birbirimize aidiz ve birbirimizi koruyoruz mesajı vermektedirler. Kadının yarım erkeğe doğru dönük olduğu ve göğsünde olmasa da kolunda yattığı bir pozisyondur.

Kaçak

Kaçak pozisyonu kaçışın tipik bir örneği olmakla birlikte taraflardan birisinin partneriyle uyumaktan keyif almadığını ortaya koymaktadır. Yatağın kenarında uyumayı tercih eden kişi aslında başka bir odada yatmayı istemekte ancak bunu ifade edememektedir. Bu pozisyon yaşanıyorsa ya çiftler arasında bir tartışma yaşanmıştır, ya da çiftlerden birisi egosu nedeniyle diğerine uyuması için fazla alan bırakmıyor denilebilir. Kadın ve erkeğin birbirlerine sırtını döndüğü bir pozisyondur.

Bacak Makası

Utangaç ve çekingen çiftler tarafından benimsenen bu pozisyonda, partnerin sadece ayak parmağına veya dizine dokunması hislerin henüz net bir şekilde ortaya konmadığının işaretidir. Öyle ki partnerine yakın temasta bulunarak onu baskı altında tutmaktan korkuyor olunabilir. Mesaj olarak seninle yeniden yakınlaşmak istiyorum veya seninle yakınlaşmak istiyorum mesajları alınabilir. Bu pozisyonda kadın veya erkek partnerine sadece belli bir noktadan temas etmektedir.

Denge

Bu pozisyonda uyuyan çiftlerde huzurlu bir uyku cinsel yaşamlarından daha ağır basmaktadır. Genellikle bu uyku pozisyonu tutkudan sevgiye geçiş yapan çiftlerde görülür. Erkeğin kadına arkadan sarıldığı ve elini beline koyduğu bir pozisyondur.

 

Bu yazı 748 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: