Sutyen Yıkamanın Püf Noktaları

sutyen-yikamanin-puf-e632b243ac6a5ca60d8f
Paylaş
 

Kadınların iç çamaşırlarında en önemli parçalardan biri olan sutyen, seçiminde olduğu kadar yıkama aşamasında da özen istiyor.

Kadınların iç çamaşırlarında en önemli parçalardan biri olan sütyen, seçiminde olduğu kadar yıkama aşamasında da özen istiyor. Özellikle süngerli ve dolgulu sutyenler, çamaşır makinesinde yıkandığı zaman ciddi deformasyonlara uğrayabiliyor. Kırılan sutyen süngerleri göğsünüzü rahatsız ederken, kıyafetlerinizin altında da kötü bir görüntü oluşmasına neden oluyor. Bunun yanı sıra makinede ve yüksek ısıda yıkanan sutyenlerin, zamanla sutyen demirleri de deforme oluyor ve vücudunuza batabiliyor. Tüm bu olumsuzlukların ve rahatsızlık hissi veren şeylerin önüne geçmek için, sutyen yıkamanın pük noktaları bulunuyor. Peki sutyen nasıl yıkanır? Bu sorunun cevabını sizler için paylaşıyoruz.

sutyen-yikama-plastigi

Sütyen nasıl yıkanır ve deforme olmadan nasıl muhafaza edilir merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yıkamak istediğiniz sutyenin türü ve kumaşı, yıkama şeklini tamamen değiştirir. Saten ya da ipek bir sutyeni yıkamak istiyorsanız, kesinlikle ılık suda ve elinizde yıkamalısınız. Aksi takdirde sütyeninizi bir daha kullanılamayacak bir halde bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra penye ve toparlayıcı sutyenler çok daha dayanıklı yapıya sahiptir ve makinede uygun program ve ısıda güvenle yıkanabilir. Fakat dolgulu ve süngerli sutyenler de elde yıkama gerektirir. Kırılan sutyen süngerlerinin önüne geçebilmeniz için sutyenlerinizi ılık suda, sabun ya da doğal şampuanlarla yıkayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken oldukça nazik hareketlerle ve çok fazla baskı uygulamadan yıkamanızda yarar var.

sutyen-yikama-topu

Sütyeniniz yıkama esnasında renk verir endişesi yaşıyorsanız, 1 ya da 2 saat sütyeninizi ılık suda bekletip, o şekilde diğer çamaşırlar ile birlikte makinede yıkamanızı öneririz. Sutyen nasıl yıkanır konusu ile ilgili sizlerle paylaşacağımız bir diğer bilgi de sutyen topları. Son yıllarda oldukça fazla kullanılan ve gerçekten işe yaradığı söylenen sütyen topları, hemen hemen her iç çamaşırı mağazasında bulunuyor. Özel plastik bir malzemeden yapılan sutyen topları, oval şekli ve haznesi sayesinde sutyeni koruyor ve bu şekilde makinede yıkanan sütyen süngerlerinde kırılma sorunu yaşanmıyor. Vakit sıkıntısı yaşayanlar ve elinde çamaşır yıkamaktan hoşlanmayan kadınlar, sutyen toplarından oldukça fazla destek alıyor. Bu şekilde yıkanan çamaşırlarda da uzun süre bir deforme görülmüyor.

Bu yazı 708 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: