Stresi Kontrol Etmenin 5 Yolu

yogaStresi Kontrol Etmenin yolları okyanus huzur kadın fest stresten kurtulmanın yolları
Paylaş
 

İnsanlar yapmakta veya yaptıkları bir nedenden ötürü sürekli kendilerini stres altına sokmaktadırlar. Özellikle de bu duygu anlamında kadınlar daha fazla yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Sınav’dan kötü not alırsam annem beni parçalar, bugün öyle bir çalışmalıyım ki patronum benden memnun olmalı, babam duyarsa beni keser ve benzeri birçok deyimleri kullanmayan pek yoktur sanırım. Buna hitaben bu tür sıkıntı ve stres yaratıcı düşüncelerinizde biran önce uzaklaşmanız ve kendinizi olabildiğinizce soğukkanlı ve sakin tutmalısınız. İşte stresten uzak durmanın önemli noktalarını sizlere sunuyoruz.

Stresi Kontrol Etmenin yolları

1.STRES OLMAYAN BİR YERİ HAYAL EDİN

Kendinizi rahat hissedeceğiniz bir oturma pozisyonu veya uzanma hareketi ile rahat bırakın ve hemen ardından gözlerinizi kapatarak kendinizi hayal boşluğunuzun içerisine bırakın. Kendinizi olabildiğince sakin ve rahat bir şekilde bırakın. Gözünüzün önüne çok hoşlandığınız bir simge, görüntü veya sembolü dilediğiniz herhangi bir şeyi hayal edin. Daha detaya girecek olursak, kendinizi daha önce çok memnun kaldığınız bir kafede veya kumsalın kenarında uzanmış kitap okurken ya da denizin asi maviliğiniz seyrederken hayal edin.

2.OKYANUSUN HARİKA DALGALARINA KENDİNİZİ BIRAKIN

Stresi Kontrol Etmenin yolları okyanus huzur kadın fest

 

Harika bir deniz, köpüklü dalgalar, bembeyaz bir kumsal ve havada oyun oynayan martılar. Ne kadar güzel değil mi kendinizi bir okyanusun yamacın da tek başınıza böyle bir atmosferi yaşamak? Hayalinizde kendinizi kumsalda elinizde beyaz bir kova ile yürürken görün ve kumsala yaklaşınca çömelip kum tanelerinin her birini dertlerinizi ve tüm endişelerinizi hayal ederek kovanın içerisine koyun. Daha sonra denize yaklaşarak doldurduğunuz tüm endişelerinizi ve dertlerinizi suyun asiliğine bırakarak dalgaların onları sizden uzaklaştırdığını izleyin.

3.BAŞARILI OLDUĞUNUZU HAYAL EDİN

Stresi Kontrol Etmenin yolları okyanus huzur kadın fest başarı

Gözleriniz kapalı bir şekilde uzanın ve geçmiş dönemdeki tüm başarılarınızı tek tek gözünüzün önüne getirerek ne kadar başarılı ve insanların size ne kadar ihtiyacı olduğunu hayal edin. Aslında bu bir hayal değil, geçmişte yaşadığınız bir olay olmasına hitaben tekrar başaracağınızın bir imgesidir. Bu yüzden sürekli pozitif ve insanları seven bir ruh haline sahip olun.

Bu yazı 521 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: