Siyah Göz Makyajı

kadın fest en iyi kadın sitesi
Paylaş
 

Makyaj işleminde şüphesiz bayanların en çok uğraştığı kısım göz makyajı işlemidir. Özellikle de siyah göz rengine sahip olan bayanlar makyaj çalışmasında hem kendi bilgileri hem de bu konumuzun devamında sunacağımız ince detaylar ve teknikler ile oldukça daha şık göz makyajı yapabilirler. Eğer siyah gözlere sahipseniz makyaj malzemeleri arasından daima koyu renkleri tercih ederek hareket etmelisiniz. Ten renginiz ister açık tonlarda veya esmer olsun, far etmeksizin uygulayacağınız siyah göz makyajı sayesinde gayet uyumlu bir çalışma sergileyeceksiniz.

Siyah Göz Makyajı

SİYAH GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR

  •  İlk etapta göz üstüne uygulanacak olan far renklerini grinin tonlarında veya siyah rengi üzerinden işlemelisiniz. Gözaltı makyajı için ise siyah kalem çekerek far fırçası yardımıyla bunu dağıtabilir ve buğulu bir makyaj halini kazanabilirsiniz. Göz makyajınızı tamamladıktan sonra bolca rimel kullanarak göz makyajı kombin işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Birçok kadın bazen makyaj çantasını yanına almayı unutmakta, fakat göz kalemi ve benzeri malzemeleri daima çantasının bir köşesinde bulundurur. Eğer makyaj malzemeleriniz yanınızda değilse sadece siyah göz kalemi sayesinde gözlerinize kalem çekerek göz hatlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.
  • Siyah göz rengine sahip olmanın yanı sıra aynı zaman’da büyük iri gözlere sahip bayanlarda bu tür işlemleri uygulayabilir ve hatta mavi ve tonajlarına değer renkleri de göz makyajı işleminde rahatlıkla kullanabilirler.
  • Siyah Göz Makyajı
  • Siyah gözlere sahip bayanlar için makyaj renk önerisi olarak kahverengi, lacivert, koyu mavi, siyah ve gri tonlarına sahip renkler üzerinden seçim yapabilirler.
  • Bir diğer öneri olarak pastel tonlarını kullanarak siyah gözlerinizi ön plana çıkaracak göz makyajları uygulayabilirsiniz. Pastel tonları arasında yer alan açık mavi, turkuaz, pembe ve benzeri pastel renkler üzerinden seçiminizi yaparak makyajınızı yapabilirsiniz. Rimel olarak tercihiniz daima lacivert veya kahverengi tonlarına eş değer olmalı.
  • Sert bakışlara sahip olmak istiyorsanız göz altına ince bir siyah göz kalemi çekerek hat düzeyi sağlayabilirsiniz. İnce işçilik gerektirir. 🙂
  • Siyah göz makyajı yaparken yüzünüzün diğer alanlarına uygulayacağınız makyaj işlemleri için daima sade ve yumuşak çalışmaları tercih edin.
Bu yazı 861 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] olan bir diğer makyajda göz makyajıdır. Göz makyajı yapılırken en başta gözlerinizi kahverengi bir kalemle konturlemeniz gerekecektir. […]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: