Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

siyah-goz-makyaji-na-96ec99f79280e3125298
Paylaş
 

Makyaj yapmak, kadınların vazgeçemediklerinin başında gelir. Kendine bakmayı seven kadınlar, daha da güzel ve bakımlı görünmek için makyaj yaparlar.

Makyaj yapmak, kadınların vazgeçemediklerinin başında gelir. Kendine bakmayı seven kadınlar, daha da güzel ve bakımlı görünmek için makyaj yaparlar. Makyaj kendi içerisinde birçok çeşitliliği barındırır. Tarzları bakımından ayrılan makyaj tekniklerinin arasında oldukça popüler olan siyah göz makyajı vardır. Kimi kadınlar günlük olarak da siyah göz makyajını tercih ederlerken, kimi kadınlar bu seçimden yana hiç olmazlar. Her yüz şekline ve göz şekline yakışmayan siyah makyaj, ayrıca yapımı da pek kolay değil. Diğer renklere göre daha çok özen gösteren siyah göz makyajı, çok beyaz tenli kadınlara yakışmamaktadır. Siyah göz makyajı daha çok esmer ve buğday tenli kadınlara yakışmaktadır. Siyah göz makyajı yapımı sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim. Öncelikle her makyaj yapımı gibi cildinize fondöten, kapatıcı ve pudra uygulayın. Ardından siyah farı bir fırça yardımı ile göz kapağınıza sürün. Gözün dışına doğru rengi açın. Yani simsiyah bir çizgi şeklinde farınızı uygulamayın. Siyah farı sürdükten sonra, daha açık tonlar ile gölge yapın ya da mat ten rengi bir far ile kaşlarınızın altından itibaren farı yayın.

siyah-goz-makyaji-nasil-yapilir

Bu şekilde yapacağınız far uygulaması, siyah göz makyajı için çok hoş duracaktır. Far uygulamasının ardından kirpik diplerinize eyeline uygulayın. Ardından yoğun bir şekilde süreceğiniz rimel ile kirpiklerinizi dolgunlaştırın. Tüm bu işlemlerden sonra kaşlarınızı, kaş farı veya kalemi ile belirginleştirin. Siyah göz makyajı yapımı kısmında en önemli nokta gözünüzün altına uygulayacağınız makyaj olacak. Gözünüzün üstüne sürdüğünüz eyelinerın uç kısmını gözünüzün altı ile birleştirin. Ve hafif bir far uygulayın.

bugulu-goz-makyaji(1)

Alt çerçeveyi yarım yapabileceğiniz gibi komple de boyayabilirsiniz. Bu sizin göz şeklinize bağlıdır. Gözün altına sürülen far ve eyeliner birleşiminden sonra, tabi ki rimel uygulaması gelecek. Alt kirpiklerinizi rimel ile belirginleştirerek, makyajınıza son altın dokunuşu yapın.

Verdiğimiz bu detaylar doğrultusunda, buğulu ve simsiyah gözlere sizlerde sahip olabilirsiniz. Ne kadar zor görünse de aslında bir o kadar kolay olan siyah göz makyajı yapımı, gerekli detayları ve özeni gerektiriyor.

Bu yazı 1482 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] Siyah göz makyajı yaparken yüzünüzün diğer alanlarına uygulayacağınız makyaj işlemleri için daima sade ve yumuşak çalışmaları tercih edin. […]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: