Selülit Tedavisinde En Yeni Yöntem Cellfina Uygulaması

Selülitlerden kurtulmanın yolları selülit cellfina yöntemi uygulaması
Paylaş
 

Selülit Tedavisinde En Yeni Yöntem Cellfina Uygulaması

Kadınların en büyük sorunlarının başında selülitler gelmektedir. Özellikle yazın gelmesi ve deniz mevsiminin açılmasıyla birlikte giyilecek ince ve açık kıyafetler selülitli bölgeleri gün yüzüne çıkardığından kadınlar bu süreçte selülitlerinden kurtulmak için büyük çabalar harcamaktadırlar. Yaş, cinsiyet, ırk gibi konularla hiçbir ilgisi olmayan selülit problemi, ister kilolu, isterse zayıf olsun birçok kadının ve hatta bazı erkeklerin başındaki dertlerden bir tanesidir. Birçok sebebi olan selülit sorunları kadınlarda erkeklere oranla kat be kat fazladır. Yapılan araştırmalar selülitten kurtulabilmek için en az 1 sene sürecek bir tedavi sürecinin uygulanması gerektiğini ortaya koyuyor. Deri altında bulunan yağ dokusunun aralarına sıkışan çeşitli sıvılardan kaynaklı olarak derinin portakal kabuğu görünümüne bürünmesi neticesinde oluşan selülit sorununda deri altındaki yağ dokusuna birçok teknikte yanlış müdahaleler yapıldığı için kurtulması zor bir sorun olmayı sürdürüyor.

Cellfina selülit yöntemi nasıl

Selülitten Kurtulmak İçin Kullanılan Yöntemler

Selülitlerden kurtulmanın yolları incelendiğinde ne yazık ki zayıflamanın selülite bir çözüm olmadığı görülmektedir. Kiloyla yakından uzaktan bir alakası olmayan selülitte uygulanan tedavilerin çoğu geçici bir etkiye sahipler. En sık görülen selülit tedavisi masaj yaptırma yöntemi. Çeşitli yağlarla yapılan masajlar, elle ve çeşitli cihazlar yardımıyla uygulanabiliyor. Su içmenin ve spor yapmanın da selülit tedavisinde etkin olduğu söylense de bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı olarak selülit sorununu ortadan kaldırmıyor. Geleneksel yöntemlerin haricinde selülit tedavisinde liposuction, lazer, radyo frekansı gibi yöntemlerde uygulanıyor, ancak bu yöntemlerinde başarı oranı oldukça düşük ve uzun seanslar gerektiriyorlar.

Cellfina selülit yöntemi nasıl yapılır selülitten kurtulma

Cellfina Selülit Tedavi Yöntemi

Amerika’da geliştirilen cellfina selülit tedavi yöntemi selülit tedavisi için 1 yıl gibi sürelerde beklemeden 3 ay içerisinde sonuç alınabilecek bir yöntem. Tedavi yapıldıktan sonra 1 yıl gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen kalıcı etkilerinden memnun olanların oranı % 94 iken 3 yıl gibi sürelerde hala selülit oluşmadığını söyleyen kişilerin oranı da oldukça yüksektir. Cellfina tedavi yönteminde bir kalem yardımıyla işaretlenen selülit çukurları uyuşturulmaktadır. Telefon kadar bir büyüklüğe sahip olan cihaz cilde tutularak cilt yüzeyinin altına bir bıçağın yerleştirilmesi sağlanır. Minyatür boyutlara sahip bu bıçak cilt altında bulunan yağ dokusunu keserek, selülitlerden arınmış, problemsiz bir cilt görünümü elde edilmeye yardımcı oluyor. Cellfina tedavisi işlem yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 1 saat gibi bir zaman diliminde tamamlanıyor. Bıçaklar oldukça küçük olduğu için herhangi bir kanama görülmezken, morluklar ve ağrının yanında birkaç gün süren hassasiyet hisleri oluşabiliyor.

 

Bu yazı 598 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: