Sağlıklı Bir Aile İçin 4 Öneri

Sağlıklı Bir Aile İçin 4 Öneri akşam yemeği kahvaltı egzersiz spor kadın fest kadınfest
Paylaş
 

Şüphesiz herkes ailesinin daha iyi, sağlıklı, huzurlu ve maddi yönden de hiç sıkıntı çekmeden yaşamasını istemektedir. Bunu her bireyin istemesi gayet normal olabileceği gibi, kendisine düşecek olan sorumluluğu da bilerek uygulaması gerekmektedir. Herkesin ailesi için sağlıklı bir yapı içerisinde olma isteği her ne kadar baş safha da yer alsa da bu durum öyle sanıldığı gibi kolay bir işleme tabi değildir. Bunun için önce kendiniz başta olmak üzere tüm aileniz için gerekli olan sağlıklı yaşam işlevini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için KadınFEST Ailesi olarak siz ve aileniz için sağlıklı olabilmenin 4 yöntemini maddeler halinde sizlere sunuyoruz.

Sağlıklı Bir Aile İçin 4 Öneri akşam yemeği kahvaltı egzersiz spor kadın fest kadınfest

Kendinizi ve Ailenizi Aç Bırakmayın

İnsanlar, özellikle de bayanlar aç kalma konusunda genellikle diyete bağlı veya benzeri girişimlerde bunu uygulamaktadır. Bu kilo alacağım korkusu ile sizin ve ailenizin de sağlığı açısından oldukça yanlış bir konudur. İnsan metabolizması 3 saatlik aralıklar ile yemek tüketimi olmadığı zamanlarda kilo kaybı sürecini başlatmaktadır. Bu nedenle mutlaka 3 saatte bir hem kendiniz hem de aile bireyleriniz için yemek üzerinde ısrarlı olmalısınız.

Sağlıklı Bir Aile İçin 4 Öneri akşam yemeği kahvaltı egzersiz spor kadın fest kadınfest kahvaltı
Kahvaltıyı Asla Aksatmayın

Gün içerisinde tüketim yaptığınız öğünleri asla aksatmamanız gerekmektedir. Özellikle de bu sabah kahvaltısı diğer öğünlerden daha önemli olup, hem kendiniz hem de çocuğunuz için bunu göz önünde tutmalısınız. Çocuğunuzun daha sağlıklı gelişimi adına peynir, bal, fındık, kuru üzüm ve yumurta gibi besinleri mutlaka kahvaltıda bulundurun.

Sağlıklı Bir Aile İçin 4 Öneri akşam yemeği kahvaltı egzersiz spor kadın fest kadınfest

Günde En Az 20 Dakika Egzersiz Yapın

Bilim adamlarının ve diğer aile uzmanlarının da sıkça dile getirdiği günde en az 20 dakikalık bir egzersizin hem sizin hem de aileniz için oldukça önemli olduğu belirtilmekte. Her ne kadar işten yorgun bir hal gelseniz dahi günlük yapacağınız 20 dakikalık egzersiz ile enerji depolayacak ve aynı zaman’da aileniz ile dolu dolu eğlenceli bir 20 dakika geçireceksiniz.

Sağlıklı Bir Aile İçin 4 Öneri akşam yemeği kahvaltı egzersiz spor kadın fest kadınfest

Akşam Yemeğini Ailenizle Yiyin

Akşam yemekleri aile değerleri için önemli bir yere sahiptir. Özellikle de bunu alışkanlık haline getirerek aile bireyleriniz ile her akşam birlikte yemek yemeniz aile bağınızı oldukça güçlü ve dinamik bir halde tutar.

Bu yazı 567 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] ölme riski daha fazladır. Evli ve bekarlarda sağlıksız kişilerin oranı eşittir. Evliliksağlıklı insanlariçin koruyucudur. Evlilik sağlık için kaçınılmaz bir nimettir. İnsanları […]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: