Makyajsız güzel olmanın yolları nelerdir?

makyajsiz-guzel-olmanın-yollari
Paylaş
 

Hemen hemen her bayanın hayalidir belki de makyajsız güzel olabilmek. Her ne olursa olsun evden çıkmadan önce ortalama yarım saatini makyaja ayıran bayanlar bu durumdan sıkılsalar da dile getirmek istemezler.  Doğuştan güzellik diye bir terim olsa da aslında doğru bakımlarla sizde makyajsız güzel olabilirsiniz.

makyajsiz-guzel-olmak
Her ne olursa olsun her kadın güzeldir ve güzelliğinize ışıltı katan en önemli unsur gülümsemenizdir. Kimse somurtan ya da ifadesiz insanları makyajlı veya makyajsız asla güzel bulmazlar. En önemli güzellik unsurlarından biri gülümsemenizdir ve bu da aslında dişlerinizin beyaz olmasından geçerli. Işıldayan dişler her zaman dikkat çeker. Hayatımızın olmazsa olmazı çay ve kahveler ise dişleri sarartır. Günlük diş bakımlarınızı aksatmayın ki güzelliğiniz gölge de kalmasın.

Bir diğer önemli husus ise tükettiğimiz su. Bol su tüketimi cildin doğal dengesini sağlar iken aynı zamanda cildinizin parlamasına yardımcı olarak sağlıklı görünmenize katkıda bulunmaktadır. Su tüketiminizi azalmayın. Bunun yanı sıra elinizden geldiğince yürüyüşler yapın spor yapan ve yapmayan kişiler arasındaki fark gerçekten oldukça büyüktür. Sağlığınız yüzünüze yansır. Tembel geçen bir hayatın ise yüze yansıması oldukça sarkık ve sağlıksız bir cilt olacaktır.

Makyajsız güzel olmanın yolları nelerdir sorusunun belki de en önemli kısmı bağımlılıklarınızdan kurtulmanızdır. Sigara ve alkolün cilde zararları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sigara zamanla cildinizi sarartır iken alkol ise cilt yapınızı bozmaktadır. Bu da makyaj ihtiyacını doğuracak ve doğal güzelliğiniz zamanla bozulacaktır. Bağımlılıklarınızdan bir an önce kurtulun!

majyajsiz-guzellik

Cildinizi güvendiğiniz markaların ürünleriyle rutinler halinde temizleyin. Temiz ve sağlıklı bir cildi makyajla örtmenize gerek bile yok iken size ayrı bir ışıltı katacaktır. Aynı zaman da cilt tipinize göre düzenli aralıklar ile cildinizi nemlendirmeyi ve arada bir şımartarak peeling yapmayı unutmayınız.

Makyajsız güzel olmanın yolları nelerdir sorusunun bir diğer yanıtı ise düzenli uykudur. Yüzünüzde en çok gözaltı morluklarını kapamaya uğraştığınız makyaj malzemelerini çöpe atın ve en az 7 saat uyumaya özen gösterip gözlerinizin de sağlığını koruyun. Geceleri yatmadan önce yaşınıza uygun gözaltı serum ve nemlendiriciler ile göz çevrenize bakım yaptığınızda hiçbir makyaj malzemesine gereksinim duymayacaksınız.

Bu yazı 686 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] erkeğin yüz makyajında en çok dikkat ettiği kısım göz kısmında yapılan makyajişlemine yöneliktir. Dünyaca ünlü Zoosk adındaki flört sosyal ağ […]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: