Makyajınızı Temizlemeden Uyumayın

Kadınlar makyaj yapmayı çok sever. Makyajı bu denli seven kadınların, dikkat etmesi gereken noktalar var.

Kadınlar makyaj yapmayı çok sever. Her gün makyaj yapmadan dışarı çıkan kadınlar oldukça çoktur. Makyajı bu denli seven kadınların, dikkat etmesi gereken noktalar var. Cilt gözeneklerden oluşur. Makyaj yaptığımızda bu gözenekler tıkanmış olur. Bizi kusursuz ve harika gösteren makyaj, ne kadar pahalı ve bitkisel ürünler kullanırsak kullanalım, ciltteki gözenekleri tıkar. Bunun için gece uyumadan önce, makyajınızı mutlaka temizleyin. Kadınlar bazen yorgunluktan dolayı makyaj ile yatabiliyorlar, bu oldukça sakıncalı bir durum. Cildinizi makyajdan arındırmalısınız ki ertesi gün yine makyaj yapabilin. Cilt rahatsızlıkları ve sorunları ile karşılaşmamak için makyajınızı temizlemeden uyumayın! Ciltte kalan fondöten, pudra gibi malzemeler gece boyu cildinizin nefes almamasına sebep olacaktır. Nefes almayan cilt, kısa sürede yaşlanır. Ayrıca cildin makyajdan temizlenmemesi sonucunda, sivilcelenme ve ciltte deformasyon olabilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmak, her kadını üzecektir.

makyajinizi-silmeden-uyumayin

Güzel görünmeyi seven kadınlar, sadece beş dakikalarını ayıracakları temizleme işlemini, kesinlikle ihmal etmemeli. İleride ve kısa vadede başka sorunlar ile karşılaşmamak adına bu çok büyük önem taşıyor. Tabi ki sadece cildin makyajdan arınması yeterli değil. Göz makyajının da çok iyi temizlenmesi gerekiyor. Makyajın en yoğun olduğu gözler, en dikkatle temizlenmesi gereken yer. Far, rimel ve göz kalemi gibi malzemeler, gözde gece boyunca kaldığı zaman, birçok problemi de beraberinde getirir. Temizlemediğiniz göz makyajı, sabah kabusa dönüşür. Gözde kısa süreli bulanıklığa yol açan bu malzemeler, sabah sizin iyi bir şekilde uyanmanızı engeller. Ayrıca gözde oluşacak olan kızarıklık, gün boyu sizi huzursuz ve mutsuz edebilir. Bu yüzden göz makyajınızı temizlemeden uyumayın!

makyaj-nasil-silinir

Küçük gibi görünse de aslında cildinize son derece zararlı olan makyaj artıklarından gece uyumadan önce mutlaka kurtulun. Daha sağlıklı bir cilt ve gözler için bunu yapmalısınız. Alışkanlık haline getirdiğiniz takdirde bir süre sonra makyaj ile uyumanız imkansız olacaktır. Üşenmeden beş dakikanızı makyaj temizliğine ayırın. Cilt ve göz makyajınızın yanı sıra dudaklarınızdaki ruju da temizlemeyi unutmayın. Komple makyajınızı temizlemeden uyumayın! Bu cilt sağlınızı için son derece önem taşıyor.

Bu yazı 500 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: