Kızlık Zarı Dikimi Operasyonları

Kızlık zarı bozulması kızlık zarı dikimi
Paylaş
 

KIZLIK ZARI DİKİMİ OPERASYONLARI

Kızlık zarı diğer bir adıyla himen olarak bilinmektedir. Himen ismi eski yunan evlilik ve düğün tanrıçası Hymenaeus’tan gelmektedir. Vajinal açıklığı çevreleyen bu zar yapısı genellikle vajinanın 1-2 cm içinde ve 2-3 mm kalınlığında hilal şeklinde yarı açık bir zardır. Bu zarın kız bebek anne karnındayken oluştuğu ve bebeklik döneminde yapılan dışkılamaların vajinal bölgeye mikrop kaptırmaması için geliştiği düşünülmektedir. Ancak himen cinsel ilişki esnasında tamamen bozulduğu için çok eski çağlardan beri bu zar kadının cinsel ilişki yaşamamış olmasıyla yani bekaretiyle özdeşleştirilmektedir. Bu zarın varlığı hala muhafazakar bölgelerde evlilikler sırasında aranmaktadır. Birçok genç kız bu konuda hala büyük tedirginlikler yaşamakta ve sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır.

KIZLIK ZARI BOZULMASI

Kızlık zarı bozulması cinsel ilişkiyle olabileceği gibi başka faaliyetler ve geçirilen kazalar sonucu da kızlık zarı bozulabilir. Çok ağır sporlar, bacak açmayı gerektirecek bale, buz pateni gibi sporlar kızlık zarını bozabilmektedir. Bunun yanı sıra tampon kullanımı da kızlık zarını bozabileceği gibi bazı kadınlarda doğuştan kızlık zarı gelişimi de görülmeyebilir. Kızlık zarı bebeklik döneminden sonra yaşla birlikte gittikçe incelir ve ilerleyen yaşlarda hala bozulmamışsa oldukça ince bir hale gelir. Kızlık zarı bozulduğu vakit düzelen bir yapıda olmadığı için bir daha eski halini almaz. Ancak bazı operasyonlar neticesinde kızlık zarları dikilerek eski halinin alması geçici sürelerle sağlanabilmektedir.

KIZLIK ZARI DİKİMİ İŞLEMİ

Kızlık zarı dikimi çok yakın bir zamana kadar sadece kısa süreli operasyonların yapılabildiği bir işlemdi. Cinsel ilişkiden 3 ila 5 gün öncesinde kızlık zarı diktirilerek cinsel ilişki sırasında kan gelmesi sağlanabilir. Bu işlemde kızlık zarının parçaları tekrar bir araya getirilerek dikimi işlemi gerçekleştirilir. Ancak kızlık zarı iyileşmeyen bir yapıya sahip olduğu için bu dikim işlemi kısa süre içerisinde eski açık haline geri dönmektedir. Yeni geliştirilen bir teknikle kızlık zarı dikimi daha uzun süreli ve kalıcı hale getirilmiştir. Bölgedeki bir dokunun neşter yardımıyla kaldırılıp kızlık zarı haline getirilmesi işlemi olarak bilinen kalıcı kızlık zarı dikimi yöntemiyle 3 – 5 yıl gibi sürelerde kızlık zarı sahibi olunabilmektedir.

Bu yazı 727 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: