Kilolu Bayanlar İçin İç Giyim Seçimi

kilolu-bayanlar-icin-8813095ad8e55f51849c
Paylaş
 

Son yıllarda çoğu insan diyetlerle uğraşsa da klasik Türk kadını tipi, genelde balık etli ve dolgun kalı oluyor. Oldukça ince fiziğe sahip çok narin ve zarif hanımlarımız da olmasına rağmen, genel profili daha kilolu kadınlar oluşturuyor.

Son yıllarda çoğu insan diyetlerle uğraşsa da klasik Türk kadını tipi, genelde balık etli ve dolgun kalı oluyor. Oldukça ince fiziğe sahip çok narin ve zarif hanımlarımız da olmasına rağmen, genel profili daha kilolu kadınlar oluşturuyor. Zaman içerisinde kilo alan, hamilelik kilolarından kurtulamayan ya da şeker, metabolizma yavaşlığı gibi sorunları olan kadınların dış giyimlerine olduğu kadar, iç giyimlerine de özen göstermeleri gerekiyor. Vücut tipine göre seçilmeyen bir kıyafet kişiyi ne kadar kötü gösterecekse, aynı şekilde vücut yapısına ve kilosuna uygun şekilde seçilmeyen iç çamaşırları da bir o kadar kötü görüntü verilmesine neden olabiliyor. Peki kilolu bayanlar için iç giyim seçimi nasıl olmalı?

kilolu-bayanlar-icin-ic-giyim
Kilo sorunu yaşayan hanımlar, öncelikle beden rahatlığına ağırlık vermeli. Seçtikleri iç çamaşırının kumaşı ve de şekli bu noktada bir hayli önemli. Kilolu bayanlar için iç giyim seçimi nasıl olmalı? diyorsanız, genellikle pamuklu kumaşlardan yapılmış iç çamaşırlarını tercih etmelerinde yarar var. Özellikle yaz aylarında aşırı terleme sorunu yaşayan kilolu hanımlar, pamuklu çamaşırlarının teri hızlı çekme özelliğinden de yararlanabilirler. Bunun yanı sıra daha rahat günler de geçirebilirler. Kilolu hanımların toparlayıcı özellik taşıyan iç çamaşırlarına yönelmesinde de yarar var. Bu sayede hem büyük göğüslere sahiplerse bu görüntüyü dengelerler, hem de göbek ve basen sorunu yaşıyorlar ise daha toparlanmış bir vücut elde edebilirler.
Kilolu bayanlar için iç giyim seçimi nasıl olmalı? konusu ile ilgili söyleyeceklerimiz bununla da sınırlı değil. Kilolu hanımlar, sütyen seçimlerinde süngerli ve de destekli ürünler yerine, penye ve toparlayıcı sütyenler tercih etmeliler. Bu ürünler göğüsleri küçük gösterirken, göğüslerin büyüklüğünden kaynaklı sırt ağrılarını da bir nebze olsa azaltır. Kalça ve basen bölümünde problem yaşayan kadınlar da korse özelliği bulunan boxer kilotları tercih edebilirler. Bu çamaşırlar hem baseni inceltir, hem kalçayı toparlar hem de iç bacak görünümünü iyileştirir. Göbek sorunu yaşayan kilolu hanımlar ise yüksek bel tayt ya da kilotları tercih etmeliler. Karın bölgesindeki fazlalıkları kapatan ve toparlayan bu ürünler ile oldukça rahat ve iyi hissedebilirler.

Bu yazı 741 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: