Kendinizi Sevmeyi Öğretecek 5 Farklı Öneri

kadın fest
Paylaş
 

İnsanlar kendilerine karşı olan sevgilerini tetiklediklerinde gün boyu huzurlu ve bundan sonraki hayatlarında da tekrarı olduğu sürece rahat yaşayabilmektedirler. Kendimizi sevdirecek pozitif oluşumlar ile birlikte hayatımızda var olan diğer yönergelerin yoluna girdiği, girmese bile mücadeleye devam ettirildiği bir duruma girilmektedir. Bu durumda insanın daha fazla beklentilerin dışında, elinde var olanların kıymetini bilme hissini kişiye empoze etmektedir. Bir işi kaybetmek veya yeni bir işe başlamak üzüntü ve mutluluğun orta halli derecelerini kapsamaktadır. Örnek verdiğimiz bu durum ilişkiler içinde geçerlidir. Bir ilişki biter, bir diğeri başlar veya başlamadan sürpriz bir atak karşımıza çıkar. Hayatta böyle bir şey, önümüze her an neyin çıkacağını bilmeden 2 dakika öncesinden büyük üzüntüleri maruz kalan biz insanlar 2 dakika sonrasında ise kahkahalar atabilme durumuna gelmekteyiz. Buradaki ana temalı konu ise tamamen kendimizi sevdirecek olan etkenlere yönelmemiz ve hayattan buna bağlı olarak bir şeyler beklememiz üzerinedir.

tumblr_nt4cenvSU21udqbqpo4_1280

KENDİNİZİ SEVMEYİ ÖĞRETECEK 5 FARKLI ÖNERİ

  • Her zaman kendi benliğinizi kabul edin, zira kendinizi eleştirmek ve olumsuz olan niteliklerin sürekli kendiniz tarafından eleştirilmesi bu durumu daha fazla ileriye taşımaya vesile olabilmektedir. Bu nedenle kendinizi eleştirmek yerine pozitif olumlu etkenler denemeye çalışın, iyi gelecektir.
  • Korkularınızı yeni ve kuruntularınızdan arının. Zira bu tür bir yaşam ile sürekli tırsak ve çekingen bir hayat yaşayacaksınız bu durumda sizi her zaman negatif yollara itekleme evresine girecektir.
  • Olumsuz yönlerinizi her daim sevin ve onları kabullenin, zira bu tür oluşumlar sizin yaradılışınızın bir felsefesi olduğu ve bunların size ihtiyaçlarınızın karşılanması durumunda size bahşedildiğini bilmeniz size daha kılıcı bir durum söz konusu yaratacaktır.kadın fest
  • Kabullendiğiniz bu tür olumsuz yönlerinize zaman içerisinde mutlaka olumlu yollar bularak yeni gidişatlar sergileyebilirsiniz. Aksi takdirde olumsuzluklar içerisine her daim bir yenisi eklenerek içerisinden çıkılmaz bir halde kalakalırsınız.
  • Kendinizi her zaman sevin ve değer verin. Zira bunun için yeni bir sevgili, kilo vermek, en güzel yemekleri yemek veya benzeri oluşumların var olmasını beklemenize gerek yok hemen şimdi bu yazıyı okurken kendinizi sevdiğinize dair hisler besleyin ve her zaman bu doğrultuda devam edin.
Bu yazı 447 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: