Karın Çatlakları Neden Olur Ve Nasıl Giderilir?

karin-catlaklari-neden-olur
Paylaş
 

Hemen hemen her bayanın derdidir vücut çatlakları öncelikle ergenlik de başlayan bu çatlaklarla göğüsler büyümeye başlayınca tanışılır ve sonrasında kilo alımının yarattığı durumlarda karın bölgesi ve bacaklarda da meydana gelir. Karın çatlakları neden olur ve nasıl giderilir?  Sorusunun yanıtı çok da yabancı olduğumuz bir durum değildir.  Vücut kütlemiz sürekli değişirken ani kilo alımları ve ya kilo kaybından da meydana gelen bu çatlakları bir de hamilelik döneminde görülür. Bebeğin büyümesi ile birlikte karında oluşan çatlaklar hanımlar canını oldukça sıkmaktadır.

karin-catlaklari-nasil-giderilir

Bu çatlakları çözümleri elbette ki var estetik ilk akla gelen olsa da aynı zaman da ilaç tedavisi de var iken doğal yolları da oldukça etkili ve alternatifi oldukça fazla.

Birinci önceliğiniz sağlıklı beslenme olmalı ne olursa olsun form da kalabilmek uğruna vücudunuzun demir ve potasyum ihtiyacın unutmamalısınız bu deri sağlığı için çok önemli bir noktadır. A vitaminin bulunduğu besinler (havuç, tatlı patates ve mango gibi) cildi onarır.

Karın çatlakları neden olur ve nasıl giderilir?  Bu sorunun belki de en önemli cevabı erken tedavidir. Zamanla renk değiştiren bu çatlaklara zamanında müdahale oldukça önemlidir. İlk oluşmaya başladıklarında kızarıklık gibi olan bu çatlaklar zamanla kan oturmuş gibi bir renge bürünür ve sonra da ise ten renginize göre soluklaşır. Ten renginizden açık bir renk olarak iz gibi kalır vücudunuzda. Renk değişiminden sonra ise müdahalesi oldukça zordur.  Henüz yeni oluşmaya başlamışken müdahale etmek çatlak görünümünü azaltmak da oldukça faydalı ve etkilidir.

karin-catlaklari-nasil-iyilesir

Bitkisel çözümler her zaman tercih edilen durumlardır. Hamile iken kullanımınızı ise doktorunuza danışmakta büyük fayda vardır. Hakiki zeytinyağının faydaları saymakla bitmediği gibi bu çatlamış bölgelere düzenli olarak kullandığınızda etkisini çok net göreceksiniz. Bunun yanı sıra, kayısı yağı, çörekotu yağı, melisa yağı, kakao yağı, buğday yağı da aynı etkiyi gösterecektir.

Karın çatlakları neden olur ve nasıl giderilir?  Bebe yağı ve badem yağının da çatlaklarda ki etkisini uzmanlar da onaylamaktadır. Çatlak kremleri çatlak görünümünü azaltsa bile bitkisel yağların gösterdiği etkiyi göstermiyor.

Bu yazı 696 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: