Kadınların Hayatını Değiştirecek Küçük Sırlar

İşyerinde Mutlu Çalışabilmek İçin 6 Öneri
Paylaş
 

Kadınlar daha mutlu ve bu mutluluğa hitaben daha uzun yaşamak için çeşitli dileklerde bulunmakta olup, hatta adak dileyen bile var. Tabi bu işin espri kısmı, fakat günümüzde bu tür bayanlar yok değil. Mutlu olmak için çabalamayan ve oturayım mutluluk bana çarpsın diyen bayanları bizzat kendimizde çevremizde görebilmekteyiz. Peki bu keyfi arttıracak ve huzuru yakalayacak etkenler nelerdir, nasıl mutlu olabiliriz veya ne yapmamız gerekiyor? Sorularına hitaben konumuzun devamında “Hım ben bunu zaten biliyordum” dediğiniz, gözünüzden kaçan veya bildiğiniz halde aklınıza hiç gelmeyen mutluluk formülleri aslında oldukça basit ve ayrıca adak dilemenize de gerek yok :).

happy-woman-5

MUTLU OLMAK İÇİN NELER YAPTINIZ? VE BUNA KARŞILIK NE BEKLİYORSUNUZ

İnsanların doğada ki birliktelik güçleri mutluluk, gülümseme ve hatta sevinçten ağlama durumlarının tümü sosyal destek sistemi içerisinde kapsanılan bir durumdur. Yani bu hayatta daha mutlu ve kendinizi güvende hissetmenin en basit yollarından biri arkadaşınıza veya ailenizden birine uzatacağınız yardım eli ya da onlar tarafından sizlere uzatılacak bir yardım eli bu konuda oldukça önem taşımaktadır. Bir insanın size yardım etmesi sizi sevdiği ve değer verdiğinin kanıtı olarak görülmekte. Bu da oldukça mutluluk sendromu aşılayan bir durum olduğu gibi, bayanların kendini daha güvende hissetmesini sağlamaktadır.

Erkeklerde biraz daha güven farkı olduğu için şüpheler oluşabilmektedir. Doğaları gereği erkek ve kadın arasında ki fark duygusallık ve mutluluk sendromlarının daha farklı işlemesine tekabül etmekte. Dememiz o ki; Çevrenizden birine zamanında uzattığınız yardım eli ile karşınızdakinin dürüstlüğü ve ebedi dostluğu yerinde ise gün gelir aynı şekilde o size el uzatacak kişi olarak yanınızda duracaktır. Ve ek olarak bu da mutlu ve kendini güvende hissetmenin en belirgin şıklarından biridir hayatımızda. Yaşanacak bu durum sayesinde hem ilişkilerinizi hem de beraberinde getirdiği hayatı pozitif yaşama da yardımcı olacak etkenler içerisinde yer almaktadır. Buda eşittir mutluluk.

mutlu-olmak-icin-sahip-olmaniz-gereken-seyler-22

KADINLARIN AZ DA OLSA MUTLU OLABİLMESİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  • Hobilerinizi ve işlerinizi birbirinden mutlaka ayırın ve büyük yarışa dâhil olarak mutlaka pes etmeyin.
  • Spor ömrü uzattığı gibi, aynı zaman’da mutluluk sendromunu aşılayan büyük etkenlerden biridir.
  • Sürekli iyi şeyler düşünün ve kötü düşüncelerden kendinizi arındırın.
  • Eşiniz ile her fırsatta zaman geçirin, tabi eşinizin işleri dışında.
Bu yazı 475 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: