Kadınların En Büyük Korkusu ”Sarkan Göğüsler”

sarkan göğüsler nasıl toparlanır
Paylaş
 

Kadınların korktuğu bir diğer konu göğüs sarkmasıdır. Her kadının hayali alımlı ve çekici bir vücudun olmasıdır. Bu vücudun güzel görünmesinin en büyük kozu daha diri ve dik göğüslerdir. Bu durum fiziksel bir özellik olduğu için kadınların en çok korktuğu durumların başında gelir. Göğüs sarkması durumundan birçok kadın endişe duyup korkmasına rağmen tam olarak bu konu hakkında ne yapacağını ve nasıl bir önlem alacağını bilemiyor. Önlem alan ve aldığı önlemleri uygulayan çok az sayıda kadın vardır. Göğüsleriniz bir yağ tabakasından oluştuğu için er ya da geç sarkacağını hepiniz biliyorsunuzdur. Ancak göğüslerinizi elinizden geldiği kadar koruyabilir ve sarkma süresini uzatabiliriz. Üstelik göğüslerinizi sarkmaktan korumak için göğüs estetiğine ihtiyacınız olmaması ile beraber göğüs sarkmasını önleyici doğal yöntemlerde bulunuyor. Göğüs sarkmasını önlemek için göğüs büyütme ameliyatı veya silikon yapmayı düşünüyorsanız iyice araştırmanız gerekmektedir.

meme sarkması göğüs sarkması

GÖĞÜSLER NEDEN SARKAR?

Göğüs sarkıklığının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin başında hormonal değişimler, kilo alıp vermeler, çok sıcak banyo yapmanız ve uzun güneşlenmek göğüsleriniz sarkmasına yol açıyor. En önemli nedeni ise sigara içmeniz. Nikotin kan hücreleriyle beraber cildimize ulaşan oksijeni engelleyebiliyor ve bu olay da sizin en çok korktuğunuz sarkmalara ve ciltte yaşlanmaya neden oluyor.

GÖĞÜS SARKMASINA DOĞAL YÖNTEMLER

  • Çok ani kilo vermeniz ve çok ani kilo almanız göğüs sarkıklığına neden olur. Bu yüzden yavaşça kilo almak ya da vermek gerekiyor.
  • Bol miktarda spor yapmanız göğüslerinizin ve o bölgedeki kasları canlandırıp diri tutabilecek bir den çok egzersiz vardır. En etkili olan spor ise yüzmedir.
  • Kalsiyum, C vitamini ve protein bakımından çok zengin yiyecekler ile beslenin.
  • Sıcak su ile yıkanmanın kötü bir dezavantajı göğüs sarkmalarına neden oluyor. Diri ve dik göğüsler istiyorsanız her gün buz ve zeytinyağı ile ovun. Buz, göğüslerinizin diri kalması için çok etkilidir. Masajınızı bitirdikten sonra göğüslerinizi tam saracak sıkı bir sutyen giyin ve yarım saat bu şekilde uzanın.
  • Mümkün olduğunca dik durun.
  • Koşarken veya spor yaparken göğüs sarkmasını engelleyecek özel sutyen
Bu yazı 1132 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: