İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

isvec-diyeti-nasil-y-2cc92572e4847c2a3ee7
Paylaş
 

İsveç diyeti nasıl yapılır merak ediyorsanız, öncelik olarak bilmeniz gereken kurallardan bahsedelim.

Son yıllarda oldukça moda olan ve sıkça uygulanan şok diyetler, kısa sürede fazlaca kilo verdirme özellikleri ile biliniyor. Bu diyetlerden biri de İsveç diyeti. Dünya üzerinde birçok ülkede uygulanan ve uzmanlar tarafından da ani kilo vermesi gereken hastalara uygulanan bu diyetin püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz. İsveç diyeti nasıl yapılır merak ediyorsanız, öncelik olarak bilmeniz gereken kurallardan bahsedelim. İsveç diyeti 13 günden daha fazla uygulanmamalı ve tekrar uygulama için aradan 3 ay geçmesi beklenmeli. Bunun dışında verilen gıdaların ve içeceklerin kesinlikle dışına çıkılmamalı. Gün içinde öğle yemeği ve akşam yemeğinin yerini değiştirme imkanınız da bulunuyor.

isvec-diyeti-listesi

İsveç diyeti nasıl yapılır diyorsanız günlük listeleri sizler için paylaşıyoruz. 1.gün: kahvaltı; 1 fincan kahve, 1 adet kesme şeker. Öğle: 1 domates, 2 adet haşlanmış yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak. Akşam: 1 porsiyon biftek, limonlu zeytinyağlı yeşil salata. 2.gün: kahvaltı; 1 fincan kahve, 1 adet kesme şeker. Öğle: 1 dilim salam, 100 gr yoğurt. Akşam: 1 adet meyve, limonlu zeytinyağlı yeşil salata, 1 porsiyon biftek. 3.gün: 1 fincan kahve, 1 adet kesme şeker, 1 dilim kızarmış ekmek. Öğle: 1 domates, 1 meyve, haşlanmış ıspanak. Akşam: 2 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata. 4.gün: Kahvaltı: 1 fincan kahve, 1 adet kesme şeker, 1 dilim kızarmış ekmek. Öğle: 1 adet haşlanmış katı yumurta, 25 gr yağsız peynir, 1 adet rendelenmiş havuç. Akşam: 100 gr yoğurt, 2 adet portakalın suyu.

Breakfast with coffee, juice, croissant, salad, muesli and egg

Breakfast with coffee, juice, croissant, salad, muesli and egg

5.gün: Kahvaltı: Büyük bir adet rendelenmiş limonlu havuç. Öğle: 200 gram haşlanmış yağsız balık. Akşam: 1 adet 200 gram biftek, brokoli, salata. 6.gün: Kahvaltı: 1 fincan kahve, 1 adet kesme şeker Öğle: 2 adet haşlanmış katı yumurta, 1 adet büyük rendelenmiş havuç. Akşam: Derisi alımış 200 gram tavuk, yeşil salata. İsveç diyeti nasıl yapılır merak edenlerdenseniz, zorlandığınız noktada diyeti bu 6 günün sonunda bırakabileceğinizi bilmelisiniz. Kalan günler için 3 ay ara verdikten sonra diyete aynı şekilde devam edebilirsiniz.

Bu yazı 650 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. […] ve bilinmeyen birçok farklı diyet listesinde de yer alan meşhur yağ yakıcı bitkiler, kadınların kilo sorunlarına birebir […]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: