Islak mayo ile oturmayın

seksi İpli Bikini Modelleri
Paylaş
 

Islak mayo ile oturmayın

Yaz aylarının yaklaşması ve deniz havuz sezonunun açılmasıyla birlikte özellikle kadınlar da ortaya çıkan ıslak mayoyla durulması halinde vajinal enfeksiyon ve mantar gibi durumların ortaya çıktığı belirtmektedir. Uzmanlar vajinal mantarların yaz ayların da artış gösterdiğini, bayanların havuz veya deniz sonrası hemen ıslak mayolarını değiştirerek genital bölge temizliğini yapılması gerekmektedir. Ve yine uzmanlar yaz aylarında havuz ya da denizden çıktıktan sonra ıslak mayo ile oturmayın uyarısı yaptı.

Suyun temizliği çok önemli

Kadın hastalıkları için önce vajinanın yapısının bilinmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, vajinanın yapısında 3,5- 4 PH arasında bir asit dengesinin olduğunu ve bu ortam bozulduğu zaman vajinanın enfeksiyon kapma riskinin arttığını belirtti. Böyle bir durumda vajina da bulunan birçok yararlı mikroorganizmaların hemen zarar verici hale dönüştüklerini belirten uzmanlar böyle bir durumda suyun temizliğinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Mantar ve enfeksiyon riskine karşı

Suyun temizliğine karşı denize veya havuza girilmiş ve ıslak mayo ile oturulmuşsa vajinal flora bozulabilir bu floranın bozulması da vajinal bölge de mantar veya enfeksiyon riskini artırabilir. Mantar rutubetli ve nemli ortamları sevdiğinden ıslak mayoyla uzun süre kalınması bu riski artıracaktır. Islak mayonuzu değiştirdikten sonra da yapacağınız diğer iş vajinal bölge temizliğini yapmaktır. Bu temizlikte vajinanın ph’ına uygun sıvılar tercih edilmelidir. Bunlar bayanlar için çok önemli sağlık kurallarındandır.

Islak mayo ile oturmayın

Bu yazı 638 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: