Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan Besinler

hızlı kilo verdiren besinler kuruyemişler
Paylaş
 

Hızlı Kilo Vermeyi Sağlayan Besinler

Fazla kilolar kış ayları sonrası üzerimizden kolayca atamadığımız ve yazın sıcak atmosferinden faydalanarak kurtulmak için çaba sarf ettiğimiz güzellik sorunlarının başında gelmektedir. Kalın kıyafetlerin altına rahatlıkla saklanabilen kilolar ne yazık ki yazın ince kıyafetleriyle artık gizlenemez hale gelmişlerdir. Tatile çıkmaya ramak kala hızlı bir şekilde kilo vermek ve fazlalıklardan kurtulmak daha önemli hale gelmektedir. Etkili diyet uygulamalarıyla beraber yapılan spor faaliyetleri hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olurken, yenen besinleri de değiştirerek kilo verme hızınızı biraz daha arttırabilirsiniz. Hızlı kilo verdiren besinler sanıldığının aksine yeşillikler değildir. Bu ürünlerin arasında protein ve bakliyat gibi vitamin bakımından zengin gıdalar da bulunmaktadır.

Siyah Fasulye

Lif açısından çok zengin olan siyah fasulye protein bakımından da tüketilebilecek en faydalı besinler arasında yer almaktadır. İçerisinde hiçbir yağ barındırmayan bu besin, rejimlerde tüketilmesi mutlaka gerekli olan bir üründür. Siyah fasulyeye koyu rengi sayesinde içinde bulunan flavanoid maddesi karın bölgesinde yağ yakıcı bir etkiye sahiptir. Bu nedenlerle hızlı kilo verdiren besin grupları arasında ilk sırayı alabilir.

Patlamış Mısır

Doğal bir şekilde tüketilen patlamış mısır zayıflamaya katkı sağlayan ürünlerden bir tanesidir. Hatta bu üründen elde edilmiş bazı bisküvi veya cips benzeri ürünler zayıflamak isteyenler için paketlenerek satışa sunulmaktadır. Patlamış mısırı tüketirken dikkat edilmesi gereken unsur tuz ve yağ oranıdır.

Elma Sirkesi

Birçok kişi tarafından yağ yaktığı bilinen elma sirkesi, popüler diyet ürünlerinden bir tanesidir. Ancak bu ürünün tüketiminde midenin sağlam olması faktörü oldukça önemlidir. Aksi halde elma sirkesi tüketmek midenizdeki gastrit veya reflü gibi hastalıkların tetiklenmesine sebep olabilir. Bu sirkeyi tüketmek isteyenler konsantresini değil doğal olanını tercih etmelidirler.

Kuru Yemişler

Birçok kişinin akşamları vazgeçemediği ürünler arasında yer alan kuru yemişler içerisinde doymamış yağ bulunduğu için kilo yapmamaktadır. Tam aksine obeziteyi engelleyerek aşırı kilo alımını durduran kuru yemişler sağlık açısından önemlidirler. Ancak belirli oranlarda kuru yemiş tüketimi yine de tavsiye edilmektedir.

Haşlanmış Patates

Şaşırtıcı olsa da hızlı kilo verdiren ürünler arasında patates de bulunuyor. Maydanozla birlikte yapılan soğuk patates salatasını yemek vücudun lif bakımından zengin beslenmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra soğuk patates mideye girdiği anda hızlı bir çözülme yaşayan sindirimi kolay bir üründür.

 

 

Bu yazı 582 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: