Kadın Fest | En Renkli Kadın Sitesi
Hamilelik Sonrası Estetik Operasyonlar
21 Mayıs 2016
admin

Hamilelik Sonrası Estetik Operasyonlar

Hamile olmak bir bayanın annelik duygusunu yaşaması anlamında çok mutluluk verici bir olaydır. Ancak bayanların çoğu hamilelik döneminde ve doğum sırasında vücudunda oluşan deformasyonları nasıl gidereceğine dair endişe duymaktadır. Bu deformasyonları gidermek için türlü yöntemlere başvuran annelerin, bu amaçla en sık estetik operasyonlara başvurduğu saptanmıştır. Hamilelik sonrası estetik ne zaman yapılmalı diye düşünecek olursak eğer hamilelik sonlanır sonlanmaz hemen bu işlemin yapılamadığını bilmemiz gerekir. Bu nedenlen belirli bir zaman diliminin geçmesinde fayda vardır ve her operasyon için farklı zamanlar önerilmektedir. Bu süreçler estetik işlemin yapılacağı bölgeye göre farklılıklar göstermektedir.

hamilelik-sonrasi-estetik (1)

Hamilelik sonrası en sık tercih edilen estetik yöntemlere genel olarak bakacak olursak; karın germe ameliyatları, liposuction, meme dikleştirme, meme büyütme ve vajinal daraltma sıklıkla karşımıza çıkan operasyonlar arasında sayılmaktadır. Hamilelik döneminde alınan kilolar nedeniyle karın bölgesinde oluşan deformasyonlar, sarkmalar ve çatlaklar karın germe ameliyatlarıyla giderilebilmektedir. Bunun yanı sıra yine alınan kilolar ve emzirme döneminde göğüste meydana gelen deformasyonların giderilmesi için ise meme dikleştirme, meme büyütme işlemleri tercih edilmektedir. Liposuction ise özellikle karın, kalça ve bacak bölgesinde yoğunlaşan yağ dokuyu azaltmak ve selülitli görünümü ortadan kaldırmak amacıyla yapılan bir müdahaledir. Bunların yanında bir de doğum sırasında ve hamilelik süresinde vajinada oluşan deformasyonları gidermek amacıyla da vajinal daraltma operasyonları tercih edilmektedir. Ancak işlemlerden de anlaşılacağı üzere operasyonların yapılacağı bölgeler doğum sonrasında deforme olduğu için bir süre beklenmesinde fayda vardır ve bu süre her bölge için farklılık göstermektedir. Hamilelik sonrası estetik ne zaman yapılmalı peki? Karın germe ve liposuction amelilyatları için önerilen minimum bekleme süresi 4 aydır, hatta 6 aya kadar beklemekte de fayda vardır. Bunun yanında meme büyütme ve dikleştirme ameliyatları için özellikle emzirme döneminin sonlanması önerilmektedir. Bu süreçten yaklaşık 2 ay sonra ise işlemlerin yapılması gereklidir. Vajinal daraltma operasyonlarında da karın germeye benzer olarak 6 ay gibi bir süre geçmesi önerilmektedir.

estetik

Bu işlemler yapıldıktan sonra kişinin 48 saat kadar hastanede kalması gerekebilir. Ardından yaklaşık 15 günlük bir süreç sonrasında dikişleri alınır ve iyileşme süreci hızla devam eder. Süreç devam ederken hastalara genellikle yara iyileşmesini hızlandırmak amacıyla belirli kremler önerilmektedir. Hamilelik sonrası estetik ne zaman yapılmalı sorusunun yanı sıra estetik operasyon sonrası doğum ne zaman yapılmalı sorusu da akla gelmektedir. Bunun için de bu işlemlerin etkilerinin tamamen geçmiş olması yeterlidir. Ancak süreci kendi doktorunuz ile konuşarak planlamanızda fayda vardır.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

%d blogcu bunu beğendi: