Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

gunluk-makyaj-nasil-yapilir
Paylaş
 

Makyajı sadece özel günlerimizde daha bakımlı ve güzel görünmek için değil günlük olarak, işe veya okula giderken de daha uyanık ve canlı bir cilde sahip olmak için yaparız. Günlük olarak uygulayacağımız makyajı özellikle sabahın erken saatlerinde yapmamız gereken durumlarda çok uğraştırıcı olmaması ve pratik, kolay aynı zamanda da hızlıca yapılabilen bir makyaj olması gerekir. Yorgun görünümden kurtularak daha canlı ve güzel görünen günlük makyaj nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

dugun-makyaji

İlk Adım Nemlendirme

Yüzünüz ister kuru, ister yağlı olsun neme ihtiyacı vardır. Cildin nem ihtiyacını karşılamadan yapacağınız bir makyaj güzel durmayacak, cildiniz sağlıksız görünecektir. Bu nedenle yüzünüzü temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi sürerek 5-10 dakika emilmesini bekleyin. Özellikle yaz aylarında güneş koruma faktörlü kremleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Doğal Görünen Bir Cilt

Cildinizin doğal ve abartısız bir görünümde olmasını istiyorsanız yine cilt tipinize uygun ama ağır ve kalın yapıdaki değil de daha ince ve hafif fondötenleri seçin. Bu tip fondötenler hem uygulamanız açısından daha kolay ve pratiktir hem de yüzünüzde fondöten yokmuş hissi verir. Gün içinde fondöteninizin kalıcılığını arttırmak ve cildinizin yağlanmasını önlemek için yine cilt renginize uygun bir pudrayla fondöteninizi sabitleyin.

dudak-makyaji

 

Abartısız, Sade Bir Göz Makyajı

Makyajda en çok vakit alan yerlerden biri gözlerdir. Daha pratik ve hızlı bir günlük makyaj için gözlerinize doğal, pastel veya hafif kahve tonlarında bir far uygulayabilirsiniz. Gözlerinizin içine ya da dışına isteğinize ve göz yapınıza göre kalem çekebilirsiniz. Kirpiklerinizi belirginleştirmek için rimelinizi tek kat ve doğal görünecek şekilde uygulayın. Gözleriniz daha açık ve etkileyici görünecektir.

Doğal Dudaklar Ve Yanaklar

Dudaklarınıza sürümü kolay, sizi oyalamayacak doğal pembe veya pastel tonlarında bir kremsi ruj sürebilirsiniz. Özellikle kırmızı veya koyu tonları tercih etmemenizi öneririz çünkü bu tonların sürümü hem zor hem de gün içinde çıkmaya çok müsaittir. Sürekli tazelemeniz gerekebilir. Günlük makyajınızda yanaklarınıza da bir renk ve canlılık katmak için şeftali ya da pembe tonlarda allıkları uygulayabilirsiniz.

 

Bu yazı 653 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: