Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır

gunduz-makyaj-yapmak
Paylaş
 

Birçok kadının en büyük sorunlarından biri makyaj yapmak.  Hele ki söz konusu olan çalışan kadınlar ise bu sorun çok daha büyük bir hal alabiliyor. Her gün makyaj yapmak bir yana dursun, birçok kadın doğru makyajı uygulamakta da zorluk çekiyor. Çoğu kişi günlük makyaj ile gece makyajını birbirine karıştırıyor. İşe giderken ya da sıradan bir gün için dışarı çıkılırken makyaj olması gerekenden daha ağır yapılabiliyor. Tüm bu sebeplerden dolayı size gündüz makyajı nasıl yapılır başlıklı yazımızı hazırladık. Verdiğimiz püf noktaları ile gündüze oldukça uyum sağlayan bir makyaj yapabilir, hatta akşam bir davete katılmanız gerekiyorsa, size önereceğimiz günlük makyajı küçük dokunuşlarla gece makyajına dönüştürebilirsiniz.

gunduz-makyaji

Gündüz makyajı nasıl yapılır? Gündüz makyajı nasıl olmalı konusuna geçmeden önce, elinizin altında bulunması gereken temel malzemelerden bahsetmemizde yarar var. Öncelikle cilt tonunuza uygun bir fondöten seçmelisiniz. Yine cilt tonunuza uygun bir gözaltı kapatıcı, pudra, allık, rimel ve ruja da ihtiyacınız var. Gündüz makyajı için çok abartılı ürünler kullanmanıza gerek yok ancak dilerseniz kuyruklu bir göz makyajı için eyeliner de kullanabilirsiniz. Şimdi dilerseniz gündüz makyajının yapımına geçelim. Öncelikle su bazlı hafif yapıdaki fondöteninizi elinizle ya da bir makyaj süngeri yardımı ile tüm yüzünüze eşit miktarda dağıtın. Ton farkı olmasın diye bir miktar da boyun bölümünüze sürün.

gunduz-makyaji-nasil-yapilir

Fondöten uygulamasından sonra gözlere geçin. Gündüz makyajı için küçük kuyruklar oluşturacak şekilde eyeliner  sürün. Uzun ve abartılı kuyruklardan uzak durmanızda yarar var çünkü gündüz makyajında sadelik oldukça önemli. Dilerseniz eyeliner uygulamadan direkt rimel uygulamasına geçin. Arzuya göre bir ya da iki kat rimel uygulayın. Daha sonra gözaltı kapatıcınızdan az bir miktar sürün ve gözaltınıza parmak ucunuzla dağıtın. Bu işlemin ardından kapatıcınızı sabitlemek için üzerine çok hafif pudra sürün. Sıra geldi dudaklara. Günlük makyajınızda koyu renkler yerine uçuk pembeler ya da parlatıcı rujlar ile nude renkler tercih edin. Çok hafif bir allık sürerek makyajınızı bitirin. Daha canlı ve fresh bir makyaj için alın ortası, burun kemeri, çene ve kaş altına aydınlatıcı bir ürün sürüp dağıtabilirsiniz. Gündüz makyajı nasıl yapılır konusu ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda sizinle paylaşmış bulunuyoruz.

Bu yazı 566 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: