Evlilikte Kadın Faktörü

evlilikte-kadin-fakt-635286a8566d9573e055
Paylaş
 

Her evlilikte kadın unsuru çok önemlidir. Kadın bir evi çekip çeviren ve evin demir başı olan kişidir.

Her evlilikte kadın unsuru çok önemlidir. Kadın bir evi çekip çeviren ve evin demir başı olan kişidir. Her ne kadar evin temel direği erkek cinsi olarak görünse de asıl olan arkada olan güç kadının gücüdür. Evi çekip çeviren ve evi ev yapan kişi kadındır. Sadece erkeklerin yaşadığı eve girdiğinizde o evde kadının yokluğunu girer girmez hissedersiniz. Kadının dokunuşu farklı bir güzellik ve romantikliği beraberinde getirir. Evin dekorasyonu bile kadın dokunuşu gerektiren ve ayrıntıcı bir zihin isteyen mevzudur. Evlilikte kadın faktörü asla unutulmamalı ve farkında olunması gereken bir konudur.

?????????????

Kadınlar yaşadıkları alanları benimser ve o alana kendine dair bazı ayrıntılar koyarak kişiselleştirmeyi severler. Evlilikte de bu durum böyledir. Genellikle ilişkinin yönünü kadınlar belirler. Erkekler her ne kadar bu fark etmeseler ya da kabul etmeseler de kadınlarda gizil bir güç vardır ve bunu hayatlarının her alanında kullanırlar. Evlilikte bu roller daha baskın da olabilir. Evin maddi ve manevi tüm zenginliği kadının elinin altındadır.
evli-kadinlar

Evlilikte kadın faktörü özellikle manevi konularda ortaya çıkar. Yaşanan gerginlikleri absorbe etmek, sıkıntılı durumları kendince çözüp ailenin diğer üyelerine belli etmeden çözmeye çalışmak ve tüm zorluklara tek başına göğüs germek evli kadınların birincil görevlerindir. Maddi anlamda da eşlerinin hiç haberi olmadan aslında onlara destek olurlar. Çalışmayan bayanlar bile günlük harcamalarını minimuma indirerek evin giderlerini kısmaya ve ailenin maddi durumu her zaman gözetmeye çalışırlar.
kadinlar-ve-evlilik

Çalışan bayanlar ise hem işleriyle hem de evdeki işlerle ilgilenirler. Bir taraftan günlük hayatın koşuşturması içinde bir taraftan da evin huzurunu sağlamaya çalışırlar ve bu yoğun tempodan asla şikâyetçi olmaz yalnızca ailenin mutluluğunu düşünürler. Tüm bunların yanı sıra çocuklarla ilgilenen genellikle kadınlardır ve gelecek nesillerde annelere emanet edilir. Evlilikte kadınlar çocukların her anlamda besleyip büyüttükleri için önemleri daha da artmaktadır. Gelecek nesillerin daha iyi ve faydalı bireyler olması adına kadının rolü asla küçümsenemez ve kadınlar el üstünde tutulmalıdır. Evlilikte kadın faktörü tüm bu nedenler dolayısıyla önemlidir ve kadınlara gereken değerin verilmesi gerekmektedir.

Bu yazı 634 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: