Erkeklere Özel Cilt Bakım Önerileri

erkek-cilt-bakimi
Paylaş
 

Erkekler kadınlar gibi birçok güzellik sırrı uygulama şansına sahip değil bu nedenle kendilerini erken yaşlanma ve cilt bakım sorunlarından korumak zorundalar. Erken yaşlanma ya da zamanında yaşlanma hiç fark etmez, yaşlanmak herkes için iç açıcı bir şey değildir. Bu nedenle cilde iyi bakarak, kuruluk ve yıpranmasını engelleyerek erken yaşlanmadan kurtulabilir ya da erteleyebilirsiniz. Erkeklere özel cilt bakım önerileri de en az kadınların ki kadar önemlidir.

erkek-cilt-bakimlari

Erkeklerin cilt bakım sırları arasında en önemlisi kesinlikte tıraş losyonlarıdır. Yüzünüzde çıkan sakal ve bıyık bölgesinde sürekli tıraş yapmak zorunda kaldığınız bir iş ya da yaşam tarzınız varsa losyonunuza önem vermelisiniz. Tıraş sonrasında cildinizi yıpratmayacak, yakmayacak ve kızarmasına engel olacak bir losyon kullanmalısınız. Ayrıca eğer tıraş bıçakları cildinize daha fazla zarar veriyorsa tıraş jelini kullanmalısınız. Bu sayede cildiniz daha yumuşak ve tüyleriniz daha az sert çıkacaktır. Sabahları genellikle duş almak insanı zinde ve güne daha çabuk ısındıran bir etki yapmaktadır. Fakat sıcak duş aldığınızda cildinizin kurumasına sebep olursunuz bu nedenle sıcak suyu biraz kısmanız gerekmekte bu sayede kaslarınızın gevşemeyerek sıkı kalmasını sağlayabilirsiniz. Cildiniz için bir diğer gereksiniminiz ise nemlendiricidir. Kadınlardan daha yağlı cilde sahip olsanız da nemlendirici kullanarak derinize biraz esneklik ve ferahlık kazandırmalısınız. Erkelerin en büyük sorunu ise sert el hareketleridir. Kendinize de kadınınıza davrandığınız kadar yumuşak davranmalısınız. Sert bir şekilde çekiştirerek cildinizi kurulamayın ve daha yumuşak değdirme hareketleri ile yüzünüzü kurulayın. Unutmayın ki alacağınız kremlerde vitamin değerlerine dikkat etmelisiniz. Alkolsüz olmasına ce içince A,E ve C vitaminleri olmasına dikkat edin bu sayede cildiniz kendini yenileyecek gücü bulacaktır. Eğer sizde göz ve ya ağız çevrenizde biriken kırışıklıklardan rahatsızsanız içinde hyaluronik asit barındıran bir nemlendirici seçerek yapılanma sorununu çözmüş ve yenileyici etki için cildinize şans vermiş olursunuz. Son olarak dikkat edilmesi gerekenlerden biri ise güneştir. Güneş ne kadar faydalı da olsa erken yaşlanmaya sebep olur bu edenle mutlaka güneşe çıkarken güneş kremi ya da spreyi uygulamalısınız.

erkeklerde-cilt-bakimi

Erkeklerde en az kadınlar kadar bakıma ihtiyaç duyan ve bunu hak eden bir hayat yaşıyorlar. Sizde stres ve hayatın zorluğunun cildinize yansıyıp erken yaşlanmanıza sebep olmasını engellemek istiyorsanız erkeklere özel cilt bakım önerilerini uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 604 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: