Erkekler Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

erkekler-hakkinda-mu-6b34c927ff6fa37ae6ab
Paylaş
 

Erkeklerin kadınları anlamamasından yakınıp dururuz. Acaba biz onları yeterince tanıyor muyuz? İşte erkekler hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler.

Kadın erkek ilişkilerinde birçok kavga ve tartışmanın hatta ayrılıkların altında yatan en önemli sebebin tarafların birbirini yeterince tanımaması yatar. Erkeklerin kadınları anlamamasından yakınıp dururuz. Acaba biz onları yeterince tanıyor muyuz? İşte erkekler hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler.

erkekler

Erkeklerin Yaratılışıında Güç, Liderlik Ve İddia Var

Erkekler doğuştan güçlü, lider ve iddialı özelliklerle doğar. Kadınlar ise daha şefkatli ve teslimiyetçidir. Bu nedenle erkek arkadaşınızla ya da eşiniz ile tartışırken fazla otoriter davranmaya çalışmak tartışmanın daha da alevlenmesine ve kötü sonuçlar doğurmasına neden olabilir. Karşı taraf çok sinirliyse biraz alttan almayı denemek daha mantıklı bir yaklaşım olabilir.
Erkeklerin Koruma Ve Kollama Güdüleri Gelişmiştir
Erkeğinize ona ne kadar çok güvendiğinizi ve ihtiyaç duyduğunuzu gösterir ve hissettirirseniz o da size daha çok bağlanacaktır. Bu nedenle ona kendini gereksiz hissettirecek davranışlardan kaçının. Güç mücadelesine girmek yerine ortak çözümler üretin.

guclu-erkek
Erkekler Saldırıya Saldırıyla Karşılık Verirler
Erkekler hakkında mutlaka bilinmesi gereken şeylerden biri de kendilerine karşı bir saldırı durumu olduğunda kadınlar gibi yatıştırıcı davranmak yerine saldırıya saldırıyla karşılık vermeyi seçerler. Bu nedenle tehdit ederek veya şantaj yaparak konuşmak onu sindirmek yerine daha çok savaşa çeker. Tam aksine sinirlerini kontrol etmeyi başarıp suskun kalan erkek ise muhtemelen sizinle arasına aşılması güç duvarlar örmüştür. Bu nedenle tartışmalarda daha yapıcı konuşmalar yapmaya özen gösterin.

Erkekler Anlık Sinirlenir
Erkeklerde bulunan testosteron hormonu onların bir olay karşısında çabucak sinirlenip sesin yükseltmesine neden olur. Bu tavırları karşısında sessizliğinizi korur ve alttan alabilirseniz kısa süre sonra yumuşayacak, pişman olacak ve gönlünüzü almanın yollarını arayacaktır fakat aksini yaparsanız haksız da olsa haklı olduğunu iddia ederek özür dilemekten kaçınacaktır.

sinirli-erkekErkeklere Göre Özür Dilemek Zayıflıktır
Erkekler hakkında mutlaka bilmeniz gereken şeylerden bir diğeri de özür dilemeyi zayıflık olarak görmeleri ve bu nedenle özür dilemekten oldukça kaçındıklarıdır. Erkekler özrünü davranışları ile belli eder. Onun inatla özür dilemesini beklemek yerine davranışlarına odaklanırsanız istediğiniz şeyi görmeniz daha kolay olacaktır.

Bu yazı 556 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: