Düğün Fotoğrafları İçin Püf Noktaları

düğün fotoğrafı püf nokta en iyi
Paylaş
 

Düğün Fotoğrafları İçin Püf Noktaları

Düğünler şüphesiz ki gelin ve damat adayları için en önemli ve özel günlerdir. Bu özel günü ölümsüzleştirmek için yapılan video çekimleri, hazırlanan fotoğraf albümleri çok özel bir günün hatıralarını yıllar ötesine taşıyacağı için kusursuz olmalıdırlar. Düğün fotoğraflarında bazı püf noktalara dikkat ederek daha alımlı, daha güzel ve daha zayıf görünmek gibi birçok olanağa sahip olabilirsiniz.

Gelinlik Ve Damatlık

Fotoğraflarda kusursuz görünebilmek için giydiğiniz gelinlik ve damatlık oldukça önemlidir. Geliblik ve damatlığın sizlere yakışacak şekilde seçilmiş olması ve üzerinize tam oturması, seçeceğiniz aksesuarların sade ve şık bir görüntü yakalaması önemlidir.

Makyaj

Vücudunuzda kusursuz bir görüntü yakaladıktan sonra diğer önemli hususta makyaj olmaktadır. Ağır gelin makyajları fotoğraflarda güzel görünmenizi sağlayacaktır. Ancak kamera kayıtlarında ağır makyajlar oldukça kötü bir görüntü sergileyecektir. Bu yüzden ya fotoğraflar için ayrı bir makyaj, düğün için ayrı bir makyaj yaptırmanız, ya da birisinden vazgeçmeniz gerekmektedir. Damat da yüzüne uygulayacağı basit birkaç pudra uygulamasıyla fotoğraflarda daha güzel bir görüntü yakalayabilir.

düğün fotoğrafı püf nokta en iyi

Değişik Mekanlar

Kıyafet ve makyaj gibi sorunlar halledildikten sonra profesyonel bir fotoğrafçı seçmek önemlidir. Profesyonel düğün fotoğrafçıları genel olarak ne yapmaları gerektiğini iyi bilen kişilerdir ve alternatif fotoğraf çekme mekanlarını iyi bilmektedirler. Doğa da ve yeşilliklerin içerisinde çekilecek fotoğraflar doğal bir ışık altında çok güzel ve şık görüneceklerdir.

Poz Vermek

Düğün fotoğrafçıları genel olarak poz verme konusunda sizi yönlendirse de aşırı ve abartı pozlar vermekten kaçınmakta fayda vardır. Doğal ortamlarda çekilen fotoğrafların aşkınızı ve mutluluğunuzu yansıtacak hoş ve sade pozlardan oluşması her zaman idealdir. Zayıf görünmek için genel olarak hafif yan duracağınız pozlarda fotoğraf çekilmeniz ve kalçalarınızı ellerinizle kapamanız uygun olacaktır. Bunun yanı sıra kollarınızdan şikayetçiyseniz de hafif yan durmak etkili olacaktır.

Fotoğrafları Tab Ettirmek

Fotoğraflar çekildikten sonra tab ettirme aşamasında titiz bir seçim yapmanız ve hoşlanmadığınız fotoğrafları tab ettirmemeniz bütçeniz açısından önemlidir. Ya da bu özel gününüzdeki tüm fotoğrafları nasıl olurlarsa olsunlar istiyorsanız kötü pozlarda olanları en küçük boyutlarda tab ettirerek ve beğendiğiniz pozları büyüterek bastırmanız ideal bir seçim olacaktır.

 

 

Bu yazı 475 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: