Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

doğru makyaj nasıl yapılır mor makyaj
Paylaş
 

Kadınlar daima daha güzel görünmek için yeni ve özel makyaj teknikleri kullanmaya özen gösterirler. Özellikle dudaklar, gözler ve kirpikleri belirginleştirerek yüzünüzün güzelliğini kullanabilirsiniz. Kadınlar giydiği kıyafetin rengine göre nasıl makyaj yapılacağını öğrendiğinde yüz ve vücut güzelliğini daha göz alıcı bir şekilde kullanabilmekte. İyi olmayan bir makyaj sizi çok daha yaşlı ve çirkin gösterebilir.

yaz-makyaji

Konumuzun devamında makyaj öncesi ve makyaj sonrası yapılması gerekenler ve makyaj yaparken nelere dikkat edileceğini öğrenerek göz alıcı bir yüz makyajı yapabilirsiniz. Fondöten ile cildinizde bulunan kızarıklık ve lekeleri gizleyerek daha alıcı bir göz makyajı ile bakışlarınızla erkekleri baştan çıkarabilirsiniz.  Konumuzun devamında bunları yapabilmeniz için öneriler ve gerekli ipuçlarımı bulabilirsiniz.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

  • Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizin iyice temizlenmesi oldukça önemlidir. Cildiniz derinlemesine temizlendikten sonra cildinize uygun bir krem sürerek makyajınızın cilde daha iyi oturmasını sağlayabilirsiniz. Cildi temizleyip krem sürmeden makyaj yaparsanız kullanacağınız fondötenler yüzünüzde çamur gibi görünebilir.
  • Makyajdan önce yapılması gereken uygulamaları yaptıktan sonra 15-20 dakika bekleyin ve sonrasında fondöteni cildinize sürme işlemine geçin. Daha fazla faydalı olacak olan Su bazlı fondötenler kullanırken fondöten fırçası kullanmanız daha iyi olacaktır. Yüzünüze uygulayacağınız diğer fondötenleri uygularken yüzük parmağıyla uygulamaya dikkat etmek önemli bir ipucudur.
  • Önemli olan bir diğer makyajda göz makyajıdır. Göz makyajı yapılırken en başta gözlerinizi kahverengi bir kalemle konturlemeniz gerekecektir. Önemli bir husus ise göz renginizle uyumlu olacak bir farı göz kapaklarınıza sürün, son olarak rimeli uygulayın. Özen göstermeniz gerekecek bir diğer husus ise rimeli tek kat sürmeye özen gösteriniz. Başarılı sonuçlar almak istiyorsanız kat kat rimel sürmemeniz tavsiye edilmektedir.
  • Son olarak makyaj işleminde dudaklarınıza uygun ruj sürmeniz olacak. Far renginiz ve ten renginizle uyumlu bir ruj ile makyaj işleminde mutlu sona ulaşacaksınız. Dudak parlatıcılarını kullanmanız dudaklarınızı daha canlı ve daha parlak göstermenizi sağlar.

doğru makyaj nasıl yapılır
Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların çok önem verdiği bir diğer konu ise yüz pürüzsüzlüğü ve daha parlak gösteren porselen makyaj, kadınların özel günlerinde vazgeçilmezleri arasındadır. Porselen makyajı saatler boyu bozulmadan kalabilen, ciltlerinde sivilce ve kızarıklık bulananlar içinde harika sonuçlar ortaya koymaktadır.

Bu yazı 793 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: