Diş Beyazlatmanın En Kolay Yolları

dis-beyazlatma
Paylaş
 

Dişler her zaman ve her yaşta son derece önemlidir. Hem ağız sağlığı sosyal yaşamınızı etkilerken hem de kendinize güveninizi arttırmaktadır. Aynı zamanda bakteri nedeni ile sağlığınızı etkileyebilmektedir. Bu nedenle ağız sağlığınıza son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Sosyal hayatınızda bu kadar önemli olan diş sağlığı aynı zamanda gülüşünüzü de çok daha güzel gösterecektir. Beyaz dişler her zaman çok önemli olmakla birlikte dişleri her zaman beyaz tutmak ise bir o kadar zordur. Peki diş beyazlatmanın en kolay yolları nelerdir?

hizli-dis-beyazlatma

Öncelikle ağız sağlığı için belirli aralıklarla sorununuz olsa da olmasa da bir diş doktoruna gözükerek dişlerinize ve diş etlerinize baktırmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra günde en az iki en fazla üç kere dişlerinizi fırçalamalısınız. Diş beyazlatmanın yolları arasında ise karbonat baş sırada gelmektedir. Karbonat ile temiz dişlerinizi fırçalayarak biraz bekledikten sonra ağzınızı güzelce çalkalamalı ve karbonattan arındırmalısınız. Karbonat kabartma yeteneği sayesinde dişinizde sonradan oluşan lekeleri kabartarak kolay atılmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra en kolay ve en etkili şanslardan biri ise kısa bir tariften ibarettir. Bu yöntem ile hızlı ve etkili bir şekilde beyazlatma işlemi yapabilirsiniz. Bir kaşık karbonat, bir kaşık tuz, bir miktar diş macununu iyice karıştırdıktan sonra diş fırçanız ile dişlerinize iyice uygulayın ardından bir parça alüminyum folyo ile işlerinizi kaplayın ve bir saat bekleyin. Folyoyu bir saat sonra çıkardığınızda dişlerinizi hafifçe fırçalayarak kalıntıları temizleyin ve ağzınızı çalkalayın. Bu sayede dişlerinizin çok daha beyaz olmuş olacağını göreceksiniz. Bu uygulamayı ayda bir defa yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra muz kabuğu da dişleri beyazlatmak için son derece önemlidir. Ellerinizdeki çatlakları da giderebileceğiniz gibi bu mucizevi bitki aynı zamanda dişlerinizi de beyazlatacaktır. Muz kabuğunu dişlerinize bir süre sürüp, sürterek ardından diş fırçası ve macununuz ile temizleyerek beyazlamasını sağlayabilirsiniz. En kolay yöntemlerden biri olan bu yöntemi 3 gün aralıklar ile yapabilirsiniz.

dis-beyazlatma-formulleri

Beyaz dişler hem kendinize güveninizi arttıracak hem de sağlığınızı korumanızı sağlayacaktır. Bu nedenle diş sağlığınıza önem vermeli ve diş beyazlatmak için gerek diş doktoru gerek bu tip yöntemler gerekse düzenli fırçalama yöntemlerini kullanarak belli aralıklarla uygulama yapmalısınız.

Bu yazı 568 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: