Çocuklarda İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı?

cocuklarda-ic-camasiri-secimi-nasil-olmali-2016
Paylaş
 

Yetişkinler çoğu zaman kendileri için çamaşır seçiminde estetiği ön plana kaliteyi geri plana atsa da çocuklarda bu durum böyle olmamalı. Çocukların gelişimlerini ve sağlıklarını etkileyecek en önemli konulardan birisidir çocukların giydiklerinin kumaş kalitesi. Peki, çocuklarda iç çamaşırı seçimi nasıl olmalıdır?

cocuklarda-ic-camasiri-secimi-nasil-olmali-2016-2017

Ülkemizde bu konuya çok dikkat edilmese de aslında çocuklar için önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu. Yanlış çamaşır seçimi çocuklarda idrar yolu enfeksiyonlarının kronikleşmesine sebep olabilir. Yalnızca fiziki sağlıkları değil çocukların cinsel kimliklerini oturması konusunda da önemlidir çamaşır seçimi. Kız çocukların ve erkek çocukların cinsel organları anatomik olarak birbirlerinden farklı olduğu için ihtiyaç duyacakları çamaşırın özellikleri de farklı olacaktır. Bu nedenle erkek çocukları için iç çamaşırı seçerken ön kısmının biraz bombeli olanlarını seçmenizde fayda var. Çocuklarına asla ablalarının abilerinin eskiyen küçülmüş çamaşırlarını giydirmeyin. Bu hem çocuğunuzun sağlığı için hem de ona göstermiş olduğunuz değerin göstergesi olarak ona özel yeni ve temiz çamaşırlar almalısınız. Zaten çamaşırların 6 aydan fazla kullanılmaması sağlıklı iç çamaşırı kullanımı açısından önemli. Hem yetişkinler hem de çocuklar için. Kız çocuklarına iç çamaşırı seçerken kumaşına dikkat etmelisiniz. Kumaşın hava alan kaliteli pamuktan yapılmış çamaşırlar olmasına özen göstermelisiniz. Kız çocuğunun cinsel organının hava almasını önleyecek şekilde üzerinde baskı veya şekiller bulunan çamaşırları kullanmamalısınız. İdrar yolları enfeksiyonu ve vajinal iltihapların önüne geçmek için önemli bir ayrıntı. Çamaşırların lastiksiz olması da önemli.

cocuklarda-ic-camasiri-secimi-nasil-olmali-2017-2016

Pamuklu kumaştan iç çamaşırı seçimi erkek çocukları için de geçerli. Bedeni çok sıkmayan ve lastiksiz ürünler olmalıdır. Erkek çocuklarının testislerini sıkacak kadar dar olan çamaşırlar erkek çocuğunuzun ileride cinsel problemler yaşamasına neden olabilir. Hem kızlar hem de erkek çocukları için iç çamaşırı seçimi yaparken genellikle beyaz renk tercih etmeniz daha hijyenik olacaktır. Böylelikle çocuklarınızı gereksiz ve zararlı boyalardan uzak tutmuş olacaksınız. Atlet seçiminde ise pamuklu kumaş olması şartıyla baskılı ve renkli ürünler seçmenizde bir sakınca yoktur. Atletin çocuğun vücudunu çok sıkmamasına da dikkat etmelisiniz.

Bu yazı 708 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: