Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

cilt lekeleri ve akneler için karbonat maskesi yoğurt
Paylaş
 

Güzellik ve bakım hemen her dönem kadınların en fazla ilgilendiği konuların başında gelmektedir. Evde doğal ürünlerle yapılan güzellik ve bakım uygulamaları hem maliyet açısından faydalı olurken, hem de cildin zarar görmesini en aza indirgemesi açısından da önemlidir. Birçok faydası olan karbonatta kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan doğal ürünlerden bir tanesidir. Karbonat diğer özelliklerinin yanı sıra cilt lekelerini gidermekte de önemli bir yardımcıdır. Aşağıdaki maskeleri düzenli olarak uygularsanız cilt lekelerinizden kolayca kurtulabilir, karbonatın sivilce ve kırışıklık gibi sorunlarınıza da iyi geldiğini görebilirsiniz.

CİLT LEKELERİNE KARBONAT MASKESİ

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 3 damla limon suyu

Karıştırdığınız yoğurt ve karbonatın üzerine limon suyu ve zeytinyağını ilave ediniz. Elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize sürdükten sonra 5 dakika kadar bekleyip ılık suyla cildinizi temizleyiniz. Düzenli olarak bu maskeyi uygularsanız belli bir süre sonra lekelerinizin azalmaya bağladığını görebilirsiniz.

CİLT LEKELERİ VE KIRIŞIKLAR İÇİN KARBONAT MASKESİ

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 10 damla su
  • 1 çay kaşığı yaş maya

Aynı anda karıştırdığınız malzemeleri yüzünüze sürerek 10 dakika boyunca bekleyiniz. Ardından ılık suyla cildinizi arındırınız. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu karbonat maskesiyle cilt lekelerinizden ve kırışıklıklardan tamamen kurtulabilirsiniz.

cilt lekeleri ve akneler için karbonat maskesi yoğurt sivilce

KARBONATIN FAYDALARI

Birçok soruna iyi gelen karbonattan lekeleri gidermek haricinde saçlarınızdaki kepek sorununuzu çözmek için de faydalanabilirsiniz. Duş yaparken saç köklerinize masaj yaparken uygulayacağınız karbonatı durulama suyuna ekleyeceğiniz 1 kaşık elma sirkesiyle birlikte saçınızdan arındırdığınızda kısa bir süre sonra kepek sorununuz tarih olacaktır.

Karbonatın faydaları arasında en bilinenlerden bir tanesi mide sorunlarına ve hazmetmeye iyi gelmesidir. Yemeklerinize katacağınız 1 çay kaşığı karbonat yardımıyla hazmınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Karbonatın diğer bir özelliği de kokuları gidermesidir. Ayakkabı dolabı, buzdolabı gibi yerlere koyacağınız bir miktar karbonatla kokular ortadan kaybolacaktır. Bunun yanı sıra karbonat ağız kokularına da iyi gelmektedir. Dişlerinizi karbonatla fırçalarsanız hem beyazlamasına yardımcı olur, hem de ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Karbonat sirkeyle birlikte karıştırılıp, ılık bir suya dökülürse ayak kokularını da gidermeye yardımcı olacaktır. 15 dakika boyunca bu suyun içerisinde bekleteceğiniz ayaklarınızın hem konusu gidecek, hem de yumuşayacakladır.

Bu yazı 563 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: