Bitkilerle Vücut Bakımı

bitkilerle-vucut-bakimi-dogal
Paylaş
 

Hepimiz ince ve zarif görünmek istiyoruz. Fakat bazen zayıflamak yeterli gelmiyor. Hiçbirimiz sarkan bir cilt görmek istemeyiz. Maalesef yer çekimi var ve biz önlem almak ya da durumu kotarmak zorunda kalıyoruz. Bir sürü klinik ürün var. Hem bir sürü para dökmek zorundayız hem de alerjik tepkilerden emin olamıyoruz.
Bitkisel yağları doğru kullandığınızda neler olduğuna sizde inanamayacaksınız.

dogal-vucut-bakimi-bitkilerle

Vücut Sıkılaştırma Yağları

Çilek yağı, kayası yağı, susam yağı, avokado yağı, yasemin yağı, kantaron ve yosun yağı vücut sıkılaştırmak için kullanılan yağlar.

Kayası, çilek ve susam yağlarını karıştırarak hafta da iki kez yüz maskesi yapabilirsiniz. Cildiniz nemlenecek, ışıldayacak ve lekelerin zamanla yok olduğunu göreceksiniz. Fakat düzenli kullanım işin sırrını oluşturuyor.

  • Sarkma karşıtı vücut maskesi
  • İki çay kaşığı avokado yağı
  • İki yemek kaşığı çilek yağı
  • Bir yemek kaşığı yosun yağı
  • İki tatlı kaşığı susam yağı
  • İki tatlı kaşığı kayası yağı
  • Bir kapta sıkıca karıştırın ve serin, karanlık bir yerde on gün bekletin. Sonra özellikle sarkan bölgelerinize masaj yaparak günde iki kez sürün.

bitkilerle-vucut-bakimi

Bitki Banyoları

Banyonun rahatlatıcı etkisini hepimiz biliyoruz. Vücudumuzu gevşetip, rahatlatır. Buna bir de şifalı bitkileri de katarsanız aldığınız huzurla karışık bir mutluluk duygusu olacaktır. Özellikle fazla stresli olduğunuz zamanlarda banyo suyunuza şöyle on damla lavanta yağı damlatın. Başınızda ağrı varsa birkaç damla ile özellikle alın bölgesini ovun. Rahatlatıcı etkisi sizi bile şaşırtacak.
Vücudunuzda hafif bir kırgınlık varsa kekik banyosu size iyi gelecektir. Banyo sonrası bir nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.
Diş lekeleri içinse zaman zaman çilek ile dişlerinizi ovalarsanız lekelerin zamanla kaybolduğunu göreceksiniz. Koltuk altınızın kokusunu bir türlü engelleyemiyorsanız sabah ve akşam patatesleri ortadan ikiye kesip, koltuk altlarınızı ovabilirsiniz. Fazla terleyenler de denemeliler.
Kırışıklar için salatalık suyu ile kayası yağını birlikte kullanın. Cilt lekeleri için yoğurt ve çilek maskesini tavsiye edebilirim.
Hayatta çözümsüz hiçbir sorun yok. Olumlu baktığınızda hayatta size gülümseyecektir. Yeter ki doğru seçenekleri işaretlemeyi bilin. Doğru bitkiler ile hem sıkılaşabilir hemde cildinizi pürüzsüz ve lekesiz yapabilirsiniz. Yeter ki istikrarlı olun.

Bu yazı 606 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: