Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler

ayak kokusu kadın sitesi kadın fest
Paylaş
 

Kadınların yüzdeki cilt sorunlarından sonra şüphesiz diğer bölgelerde en başta gelen şikayetleri ise ayaklardır. Kadınların kokan ayaktan ne denli şikayetçi olduğu herkes tarafından bilinmekte olup, bu durumun kendilerinde olduğu vakit ise kendilerinden bile tiksindiği apaçık ortada. Gün boyu ayakkabı içerisinde kalan ve yoğun iş temposundan ötürü dinlenmeyen ayakları gün sonunda çıkarıldığı vakit oldukça kötü kokulara neden olabilmektedir. Bu durum rahatsız olabileceği gibi, aynı zaman’da sosyal yaşamı da olumsuz yönde etkilemektedir. Sırf bu yüzden misafirliğe gitmek isteyen kişiler ayaklarında oluşan bu kötü kokudan ötürü gidememekte. Ayak kokuları genellikle yanlış ayakkabı seçimi, kalitesiz ayakkabı seçimi, genetik ve çeşitli diğer etkenlere yönelik koku yaratabilmektedir.

ayak kokusu kadın sitesi kadın fest

AYAK KOKUSUNU GİDERMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Bu duruma dayalı olarak bayanların birçoğu çeşitli ilaç, krem ve benzeri birçok yöntemle ister istemez ayak sağlığını da tehlikeye atmış oluyor. Doktorlar tarafından verilmediği halde kendi bildiğine göre hareket edenlerin sonradan ayak sağlığı ile ilgili problemler yaşadığı günümüzde görülmekte olan bir durum haline gelmiş bulunmakta. Buna hitaben ayak kokusu tedavisi gibi birçok yönteminde olduğu bitkisel çözümleri sizler için özenle derleyip hazırladık.

ayak kokusu kadın sitesi kadın fest

BİTKİSEL YOLLARLA AYAK KOKUSU TEDAVİSİ

  • 8 damla kadar kekik yağı
  • 8 damla kadar nane yağı
  • 1 yemek kaşığı kadar kaya tuzu

Hazırlama ve Uygulama: Öncelikle yukarıdaki malzemelere yetecek kadar su ısıtıp bir leğen içerisinde bırakın. Arından yukarıda adı geçen tüm malzemeleri verilen miktarları kadarını su içerisine ilave ederek iyice karıştırın. Akabinde ayaklarınızı hazırlamış olduğunuz bu karışımın içerisine bırakarak 30 dakika kadar içerisinde bekletin. Sonrasında ayaklarınızı çıkararak iyice yıkadıktan sonra kurulayın. Düzenli yaptığınız takdirde günden güne kokunun azaldığını hissedeceksiniz.

ayak kokusu kadın sitesi kadın fest

AYAK KOKUSUNU GİDEREN BİTKİSEL YÖNTEM

  • 3 damla kadar lavanta yağı
  • 3 damla kadar hint defnesi yağı
  • 1 yemek kaşığı kadar kaya tuzu
  • 1 çorba kaşığı kadar elma sirkesi

Hazırlama ve Uygulama: İlk etapta bir leğen içerisine ılıkça su bırakarak akabinde yukarıdaki listede yer alan malzemelerin tümünü teker teker suya ilave ederek iyice karıştırın. Sonrasında ayaklarınızı 15-20 dakika kadar bu karışımın içerisinde dinlendirdikten sonra çıkarıp iyice yıkayın.

Bu yazı 452 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: