Kadın Fest | En Renkli Kadın Sitesi
Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?
14 Haziran 2016
admin

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Gün geçtikçe evliliklerde aldatma olayları artıyor fakat bu olay çiftlerin boşanma oranlarına fazla yansımıyor. Aldatan taraf genellikle hep erkek tarafı oluyor ve kadınlar birçok kez aldatılmalarına rağmen kötü geçen evliliklerini bitirmekte baya zorlanıyor. Kadınların bu kadar zorlanmalarının en büyük nedeni aldatıldıkları zaman ne yapacaklarını bilmemeleridir. Çoğu kadın yasal hakları konusunda bilgi sahibi değiller. Aldatılma durumunda akla ilk gelen sorun çocukları bu süreçte nasıl koruyacağınızı düşünmek olur.

ERKEKLER NEDEN ALDATIR?

Erkeklerin genlerinde bulunan “ne dersek doğrudur veya her zaman en iyisini erkekler bilir’’ yaklaşımı ülkemizde çok yaygın rastlanan bir durumdur. Türk erkekleri çok rahat bir şekilde eşlerini aldatabiliyor ve bu olayı saklama gibi bir durumu olmuyor çünkü bu ülke gün geçtikçe yozlaşıyor ve aldatma olayları desteklenebiliyor. Bu durum içerisinde erkeklerin düşündüğü tek şey kendi kişisel zevkleri olduğunu söylemek doğru bir tabir olabilir. Türk erkeklerinin egolarının sınırlarına ailenin bütünlüğü, ahlak, erdem, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesi bu sınırlara girmiyor. Ego aldatmanın en büyük nedenidir. Kendinden ya da eşinden daha üst seviyede gördüğü bir kadınla birlikte olan bir erkek, egolarını eşini aldattığı zaman tatmin edebiliyorlar. Bu olay aldatmayı daha cazip ve tutkulu bir hale getiriyor. Diğer taraftan bakıldığında bayanların kendilerine gereken özeni göstermemesinden kaynaklı aldatma durumları yaşanılıyor. Görmek istediği ilgiyi ve arzuyu evde göremeyince çözümü mecburen dışarıda arıyor. Bir kez aldatan erkekler bu durumu kadına kabullendirmişse aldatmayı olayı rutin hale gelebiliyor.

aldatılan kadın ne yapmalı

ALDATMA OLASILIĞINDA KADINDA HATA ARAMAK GEREKLİ Mİ?

İlişkiler karşılıklı yaşandığı için hatayı kadında aramak yargısız infaz olur. Siz kadınların bildiği gibi erkekler hayatı düz mantık şeklinde yaşıyorlar ve bundan dolayı eşim eskisi gibi benimle ilgilenmiyor veya bana eskisi gibi tutkulu, şehvetli gelmiyor gibi çıkarımlarda bulunarak aldatmayı bir suç olmaktan çıkarabilmekteler. Tabi her erkek ne kadar da böyle gerekçeleri ortaya atsa da kadının hatalı olduğunu kabul etmeye yetmiyor.

SADECE ERKEKMİ ALDATIR?

Aldatan taraf her zaman erkektir düşüncesi bundan önceki jenerasyonda kaldığı gözler önünde. Çünkü artık kadınlar da aldatıyor. Erkeklerden farklı olarak kadınlar sadece duygusal bağ kurdukları erkeklerle birlikte beraber olurlar.

 

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

%d blogcu bunu beğendi: