7 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet Programı

7 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet Programı
Paylaş
 

Kadınlar her daim daha ince bir bele ve daha küçük bir göbeğe sahip olmak isterler, fakat neticesine katlanmak istemeden bol miktarda yağlı ve kilo aldırıcı besinler tüketerek akabinde isyan bayrağını da çekerler. Bu konumuzda sizlere sunacağımız diyet programı sayesinde düzenli ve programlı listeye uyduğunuz takdirde bir haftalık süreç içerisinde yaklaşık 5 kilo kadar yağlarınızdan kurtulmak oldukça mümkün. Bunun için öncelikle şart olan iki ana temel unsuru uygulamanız gerek. Bunlardan biri günlük vücut için gerekli olan ve diyetinizi ayakta tutacak olan yeteri kadar su ve gün içerisinde en az yarım saatlik bir spor yapılması üzerinedir. Gelelim gün ve gün diyet programına;

7 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet Programı

DİYETTE 1.GÜN

Bulunduğunuz mevsime göre muz dışında dilediğiniz meyveleri dilediğiniz kadar tüketmekten çekinmeyin. Diyetin ilk günü sadece meyve yiyerek geçirilmelidir, her ne kadar zor bir durum olsa da meyvelerin vermiş olduğu vitaminler sizi ayakta tutacaktır ve aynı zaman’da vücutta bulunan toksinleri de dışarıya püskürtmeye başlayacaktır.

7 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet Programı

DİYETTE 2.GÜN

Diyetin ikinci gününde dilediğiniz kadar sebze haşlamaları ile ilgili yemekleri tüketebilirsiniz. Fakat hazırlayacağınız haşlamaların az yağlı, salçası ve ayrıca tuzsuz bir şekilde hazırlanması gerek.

DİYETTE 3.GÜN

Üçüncü günde her iki günün mönüsü olan sebze yemeklerini ve meyveleri dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Merak etmeyin vücut gerekli olan enerjiyi ve karında yeteri kadar alacağı tokluğu fazlası ile alacaktır.

7 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet Programı

DİYETTE 4.GÜN

Diyetin bugününde sadece muz ve süt tüketmelisiniz. Gün içerisinde 5 adet muz ve 5 bardak kadar da süt tüketimi tek yapmalısınız bunun haricinde herhangi bir sebze, meyve veya başka yemekler tüketmemelisiniz. Bu programı gün içerisinde belirli saat periyotlarına yayarak sütünüzü sıcak olarak tüketmelisiniz.

7 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet Programı

DİYETE 5.GÜN

Galiba bu gün tam size göre; diyetinizin 5. gününde balık ızgara veya tavuk ızgara gibi et besinleri tüketebilirsiniz. Akşam yemeği için ise 7-8 kaşık kadar sebze yemeği tüketmeniz yeterli olacaktır.

DİYETTE 6.GÜN

Diyetinizin 6.gününde istediğiniz kadar çiğ olmak şartı ile sebze tüketimi yapabilirsiniz. Öğlen saatlerindeki yemek öğününüzde balık veya et ızgara olarak 2 parça kadar tüketim yapabilirsiniz.

7 Günde 5 Kilo Zayıflatan Diyet Programı

DİYETTE 7.(SON)GÜN

Artık kurtuluyorsunuz, kurtuluyorsunuz dememize bakmayın. Aslında olması gereken eritme taktiği bu şekilde işlemekte. Diyetinizin 7. Gününde aynı bir önceki 6.günde yer alan besinleri tüketebilirsiniz. Son gün diyetinde tuz, yağ, muz, patates ve unlu mamullerden kesinlikle uzak durmanız gerekmekte.

Bu yazı 504 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: