Kadın Fest | En Renkli Kadın Sitesi
30 Yaş Üzeri Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

30 Yaş Üzeri Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

30 Yaş Üzeri Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yıllar geçtikçe genetik etkiler, çevresel faktörler, stres, uykusuzluk, düzensiz beslenme gibi sorunlarla birlikte ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmeye başlar. Cilt bakımı sanılanın aksine kolay bir uygulama değildir. Cilt tipine göre bakımın tespit edilmesi bir yana her yaş için farklı bakım uygulaması da gerekmektedir. Aşağıda yer alan güzellik önerilerini takip ederek 30’lu yaşların üzerinde de sıkıntı yaşamadan güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

olgun yaşta cilt bakımı

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

20’li yaşlarında cildine iyi bakmayalar ne yazık ki bunun etkilerini 30’lu yaşlarında hissetmeye başlarlar. Özellikle göz çevresi, alın ve ağız kenarlarında bulunan kırışıklıklar 30 yaşını geçtikten sonra ortaya çıkmaya başlarlar. Bu yaşlarda yapılması gereken en önemli bakım uygulaması cildin nemini korumasını sağlamaktır. Bu süreç içerisinde cilt tipinize uygun olarak gece ve gündüz ayrı nemlendiriciler kullanmanız önemlidir. Bu yaşlara gelindiğinde anti aging bakımlar yaptırmak daha ilerleyen yaşlara bir hazırlık niteliğindedir. 30’lu yaşları geçtiğinizde cilt tipiniz değişime uğrayabileceğinden bu yaşlarda zaman zaman cilt analizi yaptırmak önemlidir. Bunun yanında sağlıklı beslenmek de bu yaşlar için oldukça önemlidir. Cilt üzerinde olumlu etkileri bilinen A ve E vitamini açısından zengin havuç, brokoli, kivi, domates gibi besinleri sofranızdan eksik etmeyiniz.

gençleştirici yüz bakımı cilt bakımı

40’lı Yaşlarda Cilt Bakımı

40’lı yaşlara gelindiğinde ciltte yenilenme ciddi oranda yavaşlamaya girmektedir. Bu sebeple yaşlanma belirtileri 40’lı yaşlarda kendisini iyice göstermeye başlar. Ciltte elastikiyet kaybı, nemi koruma güçlüğü gibi sorunlar cilt üzerinde görülebilirler. Nemlendirme kapasitesi yüksek tonik ve nemlendiriciler kullanmak, cildi yatıştıran ve koruyan zengin kremler sürmek bu dönemde kadınların vazgeçilmez yardımcıları olacaklardır. Özellikle gece bakımları uyurken cildin yenilenmesinin artmasından dolayı bu yaşlarda önem kazanıyorlar. 40’lı yaşlarda gözaltlarında oluşan sorunların ilerlememesi için bu bölgenin bakımına ayrı bir özen göstermek gereklidir. Ayrıca gündüzleri güneşten koruyucu krem sürerek dışarı çıkmakta önem kazanmaktadır.

orta yaş cilt bakımı kadın fest en iyi kadın sitesi

50’li Yaşlarda Cilt Bakımı

50’li yaşlar boyun, yanak ve göz çevresi kırışıklıklarının artış gösterdiği yaşlardır. Ciltte hücre üretimi iyice düştüğü için bu süreçte yaşlılık lekeleri de ortaya çıkmaya başlar ve deri incelir. Elastikiyetini kaybeden cilt de sarkmalar meydana gelir. Ayrıca menopoz dönemine giren kadınların hormonal değişimleri de cildi etkilediğinden bu süreçte hücre üretimini çoğaltan, yoğun nemlendirme özelliğine sahip, koruyucu ve besleyici kremler kullanmak önemlidir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

%d blogcu bunu beğendi: