2016 Günlük Kullandığımız Kıyafet Kombinleri

2016-kiyafet-uyumu-nasil-saglanir
Paylaş
 

Değişen iletişim imkanlarıyla moda eskiye göre çok daha hızlı ve farklı paralellerde değişiklik göstermekte. Geçen hafta moda diye kullandığımız kıyafetler bir sonraki hafta demode olarak adlandırılabiliyor. 2016’da günlük kullandığımız kıyafet kombinleri de bir önceki yıla göre değişiklik gösterse de hala kullandığımız parçalar mevcut.

2016 yılında da retro akımı kendini her yerde olduğu gibi en başta kıyafetlerde de gösterdi. Bu sene özellikle günlük kullandığımız kıyafet kombinlerinde mom jean diye tabir edilen geniş boru paça pantolonlar sıkça tercih edilmekte. 80’ler ve 90’ların vazgeçilmez parçası bomber ceketleri de bu sene 2016’da günlük kullandığımız kıyafet kombinlerinde sıkça kullanacağız gibi görünüyor.

2016-kiyafet-kombini-nasil-yapilir

Günlük kıyafet kombini çok kolay gibiymiş görünüyor ama aslında daha zor. Günlük hayatta tercih edeceğimiz parçaları, günlük yaşantımıza uygun şeyler seçerken aynı zamanda şık olmak çok kolay bir şey değil. Kıyafet tercihlerinizde bir tane yıldız bir parça seçerseniz geri kalan parçalarda daha sade ve basit şeyler seçebilirsiniz. Böylelikle günlük yaşantınız için doğru bir kombin tercihi yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıldan görmeye başladığımız İspanyol paça pantolonları bu sene de sık sık göreceğiz. Günlük kombinlere oldukça yakışan İspanyol paça pantolonların altına topuklu ayakkabılar tercih ederseniz hem daha şık bir görüntüye hem de daha uzun bir proporsiyona sahip olacaksınız. Dar paça pantolonlarınız üstüne salaş örgü kazaklar tercih ederseniz hem rahat hem de bohem bir görüntü elde edersiniz. Çocukluğumuzun vazgeçilmez parçası bahçıvan modeli denilen salopetler de günlük kombinlerde sıkça kullanılanlardan. Salopetle sade ve spor görünmek için içinize beyaz basic bir tişört giymeniz yeterli. Son zamanlarda çokça tercih edilen sırt çantalardan birini kullanarak görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

gunluk-kiyafet-kombinleri

2016’da günlük kullandığımız kıyafet kombinlerine çok yakışacak ayakkabı modellerinde ise karşımıza en çok çıkan kaykaycı ayakkabısı dediğimiz Vans tarzı ayakkabılar geçen sene olduğu gibi bu sene de çok moda. Bu sene çok moda olan bel çantalarının çok farklı model ve renklerinden edinerek hem çok şık hem de modayı yakalayan bir görünüm elde edeceksiniz.

Bu yazı 607 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: